با رأی نمایندگان؛

جداول اعتباری و شاخصه‌ای برنامه ششم توسعه تصویب شد

%d9%85%d8%ac%d9%84%d8%b3نمایندگان مردم ، با جداول لایحه برنامه ششم در حوزه‌های مختلف از جمله متغیرهای توسعه اقتصادی، منابع و مصارف عمومی، بخش کشاورزی، آموزش عالی و دستگاه قضا موافقت کردند.
نمایندگان در نشست علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه ۲۶ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی مواد ارجاعی لایحه برنامه ششم توسعه کل کشور با جدول شماره ۲ این لایحه مربوط به متغیرهای اقتصادی بخش‌های اقتصادی در دوره برنامه ششم به ویژه رشد سالانه ارزش افزوده و رشد سالانه اشتغال با ۱۳۵ رأی موافق، ۱۳ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۹ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

به گزارش نوید تهران،همچنین در نشست امروز جدول شماره (۳) لایحه برنامه ششم توسعه در رابطه با منابع مالی سالانه سرمایه گذاری با ۱۴۳ رأی موافق، ۱۲رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع۲۰۸ نماینده حاضر تصویب شد.

در ادامه نمایندگان با جدول شماره (۴) لایحه مذکور در رابطه با برآورد منابع و مصارف بومی دولت با ۱۳۱ رأی موافق، ۲۲رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۵ نماینده حاضر موافقت کردند.

در نشست امروز همچنین جداول شماره (۵)، (۶)، (۷)، (۸) و (۹) لایحه برنامه ششم توسعه مربوط به بخش کشاورزی و میزان تولید سالانه محصولات با ۱۳۶ رأی موافق، ۱۷رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۱ نماینده حاضر به تصویب نمایندگان مجلس رسید.

در ادامه این نشست همچنین نمایندگان مجلس جداول (۱۱)، (۱۲)، (۱۳) ، (۱۴)، (۱۵) لایحه برنامه ششم که درباره محورهای حوزه آموزش عالی بود را با ۱۵۴ رأی موافق، ۹رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۱ نماینده حاضر به تصویب رساندند.

در پایان نیز جدول شماره (۱۶) و (۱۷) لایحه مذکور در رابطه با شاخص‌های توسعه حقوقی و قضایی قوه قضائیه با ۱۴۴ رأی موافق، ۲۲ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۱ نماینده حاضر به تصویب رسید.