وحید دستجردی در نشست‌خبری:

جبهه مردمی نیروهای انقلاب در انتخابات ۹۶ کاندیدای واحد دارد

%d8%af%d8%b3%d8%aa%d8%ac%d8%b1%d8%af%db%8cسخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت که جبهه متبوعش در انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم کاندیدای واحد خواهد داشت.

مرضیه وحید دستجردی سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه که عصر امروز (یکشنبه ۲۶ دی) برگزار شد، با تسلیت رحلت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، اظهار کرد: امیدواریم که غفران ‌الهی شامل حال ایشان شود.

به گزارش نوید تهران،وی در پاسخ به سؤال خبرنگار درباره انتخابات شورای شهر، اظهار کرد: با توجه به اینکه آقای مهدی چمران عضو هیئت مؤسس جبهه مردمی است، برنامه‌هایی داریم که البته این برنامه‌ها در حاشیه برنامه اصلی جبهه در انتخابات ریاست‌جمهوری خواهد بود.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه ائتلاف جزو مسائلی است که در طول زمان مشخص می‌شود، تصریح کرد: مجمع عمومی براساس شاخص‌های مصوب هیئت رئیسه، کاندیداها را مشخص خواهد کرد و در نهایت به ائتلاف خواهد رسید. در این جبهه نیروهای ارزشی و دلسوزان نظام هستند که نمی‌توانند به بحث‌های مربوط به انتخابات شورای شهر وارد شوند، چرا که عده و جمعیت زیادی در جریان انتخابات شورای شهر باید انتخاب و کاندیدا شوند و جز در حاشیه به بحث شوراها نپرداختیم.

وحید دستجردی در پاسخ به سؤالی درباره اینکه مهمترین مسئله حال حاضر انقلاب اسلامی چیست، گفت: امروز معضلاتی را در نظام اجرایی کشور داریم که قابل چشم‌پوشی نیست؛ رکود بی‌سابقه، بیکاری، مشکلات اقتصادی، حقوق‌های نجومی و گرفتاری‌های سیستم بانکی از معضلات کشور است. برنامه ما این است که در مرحله نخست وحدت ایجاد کنیم تا این وحدت بین نیروهای انقلابی حفظ شود و دوم اینکه کاندیدایی داشته باشیم که این وحدت را حفظ کند.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با ابراز اینکه ۷ بهمن با حضور ۲ هزار نفر مجمع عمومی جبهه برگزار می‌شود که از سراسر استان‌ها در آن حضور خواهند داشت، گفت: بهمن، اسفند و اردیبهشت مجمع عمومی را برگزار خواهیم کرد، البته بین این مجامع جلسات فراوانی خواهیم داشت. در استان‌ها نیز چند روز پیش مجامع استانی داشتیم که میهمانان آن ۳۰۰ نفر از هر استان بود.

وی افزود: جلسات کمیته‌های مختلف از جمله بانوان و ورزشکاران نیز در اواخر هفته و هفته‌های آتی برگزار خواهد شد.

وحید دستجردی با اعلام اینکه جبهه مردمی دست هر گروهی را که در جهت گفتمان مردم‌سالاری حرکت کند، می‌فشارد و مذاکرات مختلفی در این باره صورت گرفته و ادامه دارد، گفت: این جبهه با حضور تشکل‌هایی که حامی انقلاب هستند، شکل گرفته و ممکن است در این میان برخی سوء‌تفاهمات وجود داشته باشد، اما تلاش می‌کنیم برای وحدت آنها را جلب کنیم.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی تأکید کرد: نظر جبهه، «نه» قاطع به وضع اجرایی موجود در کشور است. آنچه را در سیستم اجرایی کشور می‌بینیم در شأن ملت نمی‌بینیم، بنابراین برای اصلاح این وضع تلاش می‌کنیم. این تلاش به‌معنای آری یا نه گفتن به کسی نیست، بلکه به‌معنای آری گفتن به اصلاح وضع موجود است. ما در جهت وحدت معتقدان به مرامنامه جبهه تلاش می‌کنیم. همه نظرات پیشنهادی و نقدها برای ما قابل پذیرش است.

وی با اظهار “ما به یک کاندیدا خواهیم رسید که از پایین به بالای جبهه معرفی خواهد شد، به‌طوری که تا به امروز شاهد چنین دموکراسی در کشور نبودیم”، تصریح کرد: برنامه‌های جبهه دوگانه است؛ ایجاد وحدت و پیگیری مطالبات مردم، البته برنامه کوتاه‌مدت جبهه نیز انتخابات پیش‌ِروست.

وحید دستجردی با اشاره به برنامه جبهه درباره مسائل زنان خاطرنشان کرد: همه‌ فکر ما این است که جبهه مردمی، جبهه‌ای ماندگار برای پیگیری مطالبات مردم باشد. از این به بعد بیانیه‌هایی را خواهیم داد تا حضور گسترده‌تر جبهه مشهود باشد.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه کدام یک از جریانات اصولگرایان محوریت این جبهه را نپذیرفتند، گفت: همه کسانی که معتقدند مشکلات کشور باید حل شود به حامیان این جبهه پیوسته‌اند که افراد تأثیرگذار در این جمع هستند. با جبهه پایداری در حال مذاکره هستیم و این مذاکرات ادامه دارد.

وی درباره مجوز فعالیت جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، تصریح کرد: کارهایی در این زمینه انجام شده و ادامه دارد و فکر نمی‌کنم مانعی برای گرفتن مجوز وجود داشته باشد. این جبهه فراجناحی و فراحزبی است؛ کسانی حامی این جبهه هستند که مربوط به تفکرات مختلف هستند. سازوکار جبهه از مجامع پایین، استانی و تشکل‌هاست؛ ۲۲ صنف برای شرکت در مجمع ملی نمایندگان خود را معرفی می‌کنند، از این رو چون کار ملی است، مقبولیت عمومی خواهد داشت. امیدواریم حمایت ۹۹درصدی از جبهه مردمی به حمایت صددرصدی برسد.

وحید دستجردی در پاسخ به سؤالی درباره ارزیابی میزان فراگیری جبهه مردمی، گفت: بیش از یک سال است که جبهه مردمی در حال برنامه‌ریزی و رایزنی است، این نتیجه رایزنی با کارشناسان و بسیاری از مسئولان است و امیدواریم که نتیجه کار فراتر از این باشد. همه کسانی که معتقد به قانون اساسی و راه رهبری و انقلاب هستند، می‌توانند در این جبهه عضو شوند. هدف جبهه اتحاد برای حل مشکلات مردم است. حمایت افراد و گروه‌های مختلف از جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی فراتر از حد انتظارمان است.

سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفت: در این جبهه افرادی با تفکرات مختلف هستند و نیازی نیست اسمی از فردی برده شود، اما باید بگویم از همه گروه‌های معتقد به مرامنامه جبهه دعوت خواهیم کرد و کاندیدای جبهه کاندیدای مردمی خواهد بود.

وی درباره اینکه جامعه روحانیت مبارز محور است یا جبهه مردمی، تأکید کرد: اصل، وحدت نیروهای انقلابی است؛ جامعه روحانیت مبارز هرچه را صلاح بدانند، اعلام خواهند کرد، ما حمایت آیات موحدی‌کرمانی و یزدی را داریم، البته هر زمانی که خودشان صلاح بدانند، اعلام حمایت خواهند کرد. این جبهه برخاسته از مطالبات مردمی است و آنچه برخواهد آمد از دل مردم است. زودهنگام نمی‌توانیم کاندیدایی داشته باشیم، باید برنامه‌ها و سیاست‌ها مشخص شود و زمانی که کار پخته شد بعد از مجمع عمومی و در نهایت نزدیک به مجمع عمومی سوم کاندیدای نهایی اعلام خواهد شد.