رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان کرمان:

جامعه ای مقدس است که ضعیف بدون ترس و واهمه حقش را از ظالم مطالبه کند

نشست مشترک مدیران و قضات سازمان قضایی نیروهای مسلح استان کرمان با حضور مسئولان عالی قضایی استان برگزار شد.

در این دیدار که رئیس کل دادگستری استان و معاونین وی و دادستان عمومی و انقلاب شهر کرمان حضور داشتند، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گفت: اجرای عدالت به طور خاص به عهده قوه قضاییه است و اولیای دین و افکار عمومی اجرای این وظیفه خطیر را از دستگاه قضایی می خواهند.

به گزارش نویدتهران وبه نقل از روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح،حجت الاسلام حسین رضایی با اشاره به آیه 25 سوره حدید گفت: از محتوای این آیه معلوم می‌شود که حکومت‌ها زمینه را در جامعه باید طوری فراهم کنند که مردم احساس کنند که هر کس به حقش می رسد و حق کسی ضایع نمی شود.
وی گفت: در عمل به کتاب الهی و اجرای عدالت، میزان ائمه معصومین(ع) هستند یعنی امام معصوم(ع) تمام گفتار، رفتار و اندیشه‌هایش میزان است و اگر امام معصوم(ع) نباشد هر کسی می تواند ادعا کند که من عدالت را بر اساس کتاب و قانون اجرا کردم.
وی افزود: ولی چطور می توان گفت که چه کسی درست و صحیح به کتاب و قانون عمل کرده است لذا به همین خاطر فرموده اند که امیرالمومنین علی (ع) میزان الاعمال است.
وی افزود: جامعه ای مقدس است که اگر ضعیف خواست حقش را از ظالم مطالبه کند بدون ترس و واهمه باشد.
رضایی در پایان گفت: ضمن بزرگداشت تمام تلاش‌های صورت گرفته خواستار توفیق اجرای عدالت از خداوند متعال هستیم تا در قیامت شرمنده اولیاء و اوصیاء نباشیم.