حمید محمدی:

ثبت نام های اربعین از مرز ۹۰۰ هزار نفر گذشت

%da%a9%d8%b1%d8%a8%d9%84%d8%a7معاون سازمان حج و زیارت از ثبت نام های روز افزون زائران اربعین در سامانه سماح خبر داد و گفت: تا کنون بیش از ۹۰۰ هزار نفر از مشتاقان حضور در مراسم پیاده روی اربعین در این سامانه ثبت نام کرده اند.

حمید محمدی صبح امروز- شنبه ۱۵ آبان ماه – از ثبت نام بیش از ۹۰۰ هزار نفر از مشتاقان زیارت اربعین در سامانه سماح خبر داد و گفت: تعدادی از ثبت نام کنندگان مراحل نام نویسی خود را نهایی نکرده اند که لازم است این عزیزان مدارک خود را برای انجام سریع تر فرآیند دریافت ویزا به دفتر زیارتی که در سماح انتخاب کرده اند، تحویل دهند تا ویزای آنان بموقع صادر شود.

به گزارش نوید تهران و به نقل از سازمان حج و زیارت؛ وی در خصوص ثبت نام تک مرحله ای زائران اربعین توضیح داد: برای اینکه تسهیلات بهتری برای زائران فراهم شود، ۲۳۰۰ دفتر زیارتی در سراسر کشور آمادگی دارند که کار ثبت نام و دریافت مدارک زائران را بصورت یکجا انجام دهند که بطور رسمی از صبح دوشنبه این برنامه اجرایی خواهد شد اما هم اکنون هم دفاتر زیارتی برای این امر آمادگی دارند.

صدور ویزای مشتاقان زیارت اربعین در ۱۹ دفتر کنسولگری ثابت و موقت کشور عراق با سرعت در حال انجام است.

امسال پیش بینی می شود جمعیتی بیش از دو میلیون نفر از زائران ایرانی در همایش حماسی پیاده روی اربعین حسینی(ع) حضور پیدا کنند.