از امروز؛

ثبت‌نام عتبات دانشگاهیان آغاز شد

به گزارش نویدتهران، دانشجویان از امروز،‌ ۱۰ تیرماه می‌توانند با مراجعه به سایت لبیک، در هفدهمین دوره اعزام به عتبات ثبت‌نام کنند.
ثبت‌نام دانشگاهیان جهت اعزام به عتبات عاليات (نجف، کربلا و کاظمین) در هفدهمین دوره، از امروز ۱۰ تیرماه در سایت لبیک به نشانیwww.labbayk.ir آغاز شد و تا ۲۲ تیرماه ادامه خواهد یافت.

ثبت‌نام دانشگاهیان سراسر کشور در ۵ گروه، شامل اساتید، دانشجویان متاهل، دانشجویان دختر، پسران دانشجو و کارمندان دانشگاه‌ها انجام می‌شود.

بر اساس این گزارش، هزينه عتبات دانشگاهیان بسته به دوری و نزدیکی به مرز متفاوت است و میانگین قیمت به صورت زمینی در تهران حدود ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و به صورت سفر هوایی یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برآورد شده است.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، وام یک میلیونی برای سفرهای زمینی و وام یک و نیم میلیونی برای سفرهای هوایی اعطا می‌شود. اعزام دانشجویان به عتبات عالیات در ماه‌های مرداد، شهریور و مهرماه انجام خواهد شد. انتخاب تاریخ و نوع اعزام به صورت زمینی یا هوایی به عهده زائر است، اما در استان‌های مرزی اعزام فقط به صورت زمینی است. قیمت نهایی نیز بعد از اعلام از سوی سازمان حج و زیارت به اطلاع زائرین خواهد رسید.

گفتنی است زائرین ۷ شب را در شهرهای مقدس کشور عراق اقامت خواهند داشت و در این مدت به زیارت اماکن مقدس شهرهای نجف اشرف، کربلای معلی و کاظمین می‌پردازند.