با هدف پیشگیری و برخورد با تخلفات در ابعاد ملی؛

تیم ویژه گشت مشترک تعزیرات حکومتی آغاز به کار کرد

به گزارش نویدتهران،تیم ویژه گشت مشترک سازمان تعزیرات که با هدف پیشگیری و برخورد با تخلفات در ابعاد ملی تشکیل شده است؛ در نخستین ماموریت کاری خود به فرودگاه مهرآباد رفت.

اگرچه گشت های مشترک تعزیرات حکومتی در سراسر کشور براساس اختیارات قانونی فعال است اما وجود یک تیم ویژه گشت مشترک تعزیرات حکومتی برای رسیدگی به موضوعاتی که در سطح کشوری برای مردم دغدغه خاطر ایجاد می کند، قابل انکار نیست و همین مساله موجب شد که «محمد خوشقدم» مدیرکل نظارت و هماهنگی گشت های مشترک سازمان تعزیرات پیشنهاد ایجاد این تیم را مطرح کند که خوشبختانه این پیشنهاد با موافقت «جمال انصاری» معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی همراه بود.

با قطعی شدن لزوم تشکیل تیم ویژه گشت مشترک تعزیرات حکومتی، «شهرام میرآخورلو» معاون بازرسی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و «محمدعلی اسفنانی» مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران نیز در نهایت همکاری شرایطی را فراهم کردند تا پنجشنبه (24 اسفندماه سال جاری)، این تیم ویژه کار خود را با حضور در فرودگاه مهرآباد آغاز کند.

«امید شهرآبادی» رئیس شعبه این تیم ویژه در خصوص ضرورت تشکیل آن گفت: از آنجا که پیشگیری از تخلفات به یکی از اولویت های سازمان تعزیرات مبدل شده و با توجه به اینکه برخی تخلفات تاثیر ملی داشته و حتی برخورد با این موارد مطالبه تمام مردم عزیزمان است؛ بنابراین این تیم ویژه تشکیل شد و سعیمان بر این است که برای پیشگیری و رسیدگی به تخلفات در ابعاد ملی در اولین فرصت در محل حضور داشته باشیم.

وی افزود: هدفمان این است که با تشکیل این تیم ویژه مردم بیش از پیش تعزیرات حکومتی و دستگاه های نظارتی را برای احقاق حقوقشان در کنار خودشان ببیند.

براساس این گزارش، اولین ماموریت تیم ویژه گشت مشترک تعزیرات حکومتی بررسی وضعیت فرودگاه مهرآباد بود و بازرس سازمان صنعت، معدن و تجارت مستقر در این تیم پس از بررسی وضعیت فروشگاه ها در این فرودگاه مهرآباد اعلام کرد که تخلفات نسبت به سال گذشته کمتر شده است.

شهرآبادی در این خصوص گفت: اقدامات بسیاری هم در بعد پیشگیری و هم در بعد برخورد با متخلفان انجام شده و امروز شاهد کاهش تخلفات در فرودگاه مهرآباد هستیم. گشت امروز با هدف پیشگیری انجام شد و به فروشندگان در خصوص برخی تخلفات مشاهده شده همچون عدم درج قیمت و گرانفروشی تذکر لازم داده شد و با توجه به همکاری آنان، خوشبختانه پرونده ای تشکیل نشد.