رئیس پلیس پایتخت خبر داد؛

توقیف ۵۶۹ خودرو در طرح برخورد با دور دور کنندگان

به گزارش نویدتهران، رئیس پلیس پایتخت، از اجرای طرح برخورد با رانندگان (دور دور کنندگان) متخلف شبانه در پایتخت خبر داد.
سردار حسین رحیمی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای طرح برخورد با رانندگان متخلف (دور دورکنندگان) در طرح شبانه پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت، گفت: موضوع مزاحمت های خیابانی و دور دور با خودرو در خیابان‌های شهر تهران اوج گرفته و در پی آن تماس‌های مکرری در خصوص برخورد با متخلفان داشتیم که بر این اساس طرحی در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی، با بیان اینکه از ۳ شب گذشته طرح برخورد با مزاحمان خیابانی در پایتخت آغاز شده است، افزود: در این طرح ۵۵۹ خودرو توقیف، ۱۳ راننده متخلف دستگیر و یک هزار و ۸۸۳ دستگاه خودرو دارای تخلف نیز اعمال قانون شدند.

وی با بیان اینکه طرح مذکور با جدیت دنبال خواهد شد، گفت: این طرح شب های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

رئیس پلیس پایتخت، تصریح کرد: طرحی در خصوص کنترل واحدهای صنفی و قهوه خانه ها هم انجام شد که با مالکان رستوران هایی که شئونات عمومی و اسلامی در آن رعایت نمی شد، برخورد و طی آن ۵۴۷ واحد پلمب و ۱۱ متخلف نیز دستگیر شدند.

سردار رحیمی ادامه داد: با مالکان رستوران ها و سفره خانه هایی که شئونات عمومی و اسلامی در آنها رعایت نشود به صورت جدی و بر اساس قانون برخورد خواهد شد و فرقی ندارد که متخلفان در واحدهای صنفی تخلف کرده و یا در معابر موجب انجام تخلف شده باشند.

وی در بخشی از سخنان خود به طرح حیات شبانه در پایتخت اشاره و بیان کرد: طرح حیات شبانه با پایان ماه مبارک رمضان، پایان یافت و در صورتی مورد تمدید قرار می گیرد که پیوست های انتظامی، امنیتی و ترافیکی آن تدوین و تهیه شود.

سردار رحیمی با بیان اینکه تمام موتورسیکلت‌ها و خودرو‌های فاقد پلاک، از سوی پلیس، توقیف خواهند شد، گفت: در صورت بروز تخلف برای اولین بار یک هفته وسیله نقلیه آنها توقیف خواهد شد و در صورت تکرار مجدد، افراد خاطی دستگیر خواهند شد.

این مقام ارشد انتظامی، با اشاره به کشف ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار نخ سیگار قاچاق از یک انبار در جنوب تهران، گفت: طرح تکمیل اقدامات پلیس در مناطق شوش، مولوی و هرندی همچنان ادامه دارد و تا کنون بیش از ۱۱۵ خانه که محل تجمع و پاتوق خرده فروشان و معتادان بوده پلمب شده است.

رئیس پلیس پایتخت، با اشاره به اینکه در این محله ها حدود ۱۴ مرکز DIC (مراکز گذری ترک اعتیاد) فعال هستند، گفت: بالغ بر ۳۰۰ معتاد لاعلاج در این محدوده حضور دارند و نیاز است ارگان های و نهادهای مرتبط نیز در این خصوص به پلیس یاری دهند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان خاطرنشان کرد: توقع همکاری از سایر دستگاه‌ها این‌ است که در خصوص موارد مختلف به ما کمک کنند.