دکتر لاریجانی پیش از عزیمت به روسیه:

توسعه روابط با روسیه و بلاروس یکی از اهداف سفر به دو کشور

به گزارش نویدتهران،رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت روسیه و بلاروس دو دولت دوست ایران هستند و از گذشته همکاری های نزدیکی با این دو کشور داشته ایم بنابراین از این فرصت کوتاهی که برای سفر به این دو کشور ایجاد شده برای توسعه روابط فیمابین استفاده می شود.
دکتر علی لاریجانی پیش از سفر به کشور روسیه در نشست مطبوعاتی گفت: سفر هیات پارلمانی ایران سفری دو روزه به کشورهای روسیه و بلاروس است که یک بخش از این سفر به مذاکراتی مربوط می شود که پیش از این با رئیس دومای روسیه صورت گرفته و مقرر شده بود که کمیسیون مشترکی بین دو پارلمان ایجاد شود تا پروژه های مختلفی که بین دو کشور در زمینه های مختلف وجود دارد را پیگیری کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یک روز از این سفر به برگزاری اجلاس اختصاص دارد که هدف از این اجلاس پیگیری مسائل گوناگون بین ایران و روسیه است، افزود: در بلاروس همکاری های توسعه ای در ابعاد مختلف مطرح است که علاوه بر نمایندگانی که از کمیسیون های مختلف حضور دارند از بخش های مختلف دستگاه های اجرایی از جمله وزارت نفت، صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی نمایندگانی در این سفر هستند تا مسائل فیمابین در روسیه و بلاروس در ابعاد مختلف پیگیری و نتایجی حاصل شود.

دکتر لاریجانی ادامه داد: دولت روسیه و بلاروس دو دولت دوست ایران هستند و از گذشته همکاری های نزدیکی با این دو کشور داشته ایم.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: بنابراین از این فرصت کوتاهی که برای سفر به این دو کشور ایجاد شده برای توسعه روابط فیمابین استفاده می شود.

گفتنی است که دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با بدرقه اسدالله عباسی، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور، غلامرضا نوری قزلجه معاون اجرایی مجلس، مهدی کیایی مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس و سیدمحمدمهدی صدیقی رئیس مرکز حراست مجلس، تهران را به مقصد روسیه ترک کرد.