امیر سیاری در جمع خبرنگاران:

توسعه دریامحور باید مد نظر کشور قرار گیرد

به گزارش نویدتهران،معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: بعد از انقلاب اسلامی، یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری این بود که دریای عمان و سواحل آن یک‌ گنج است و این یعنی توسعه دریامحور باید امروز مد نظر ما قرار گیرد.

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مراسم دانش آموختگی دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس) در جمع خبرنگاران با اشاره به این که امروز عصرِ دریاست و دریا سهم زیادی در تجارت دارد، گفت: ما کشوری هستیم که مرزهای دریایی مناسبی داریم و باید با اقتدار بتوانیم از این ویژگی‌های خدادادی و از منابع دریا استفاده کنیم.

امیر سیاری خاطرنشان کرد: همه سرمایه‌دارن و مسؤولان باید بدانند سواحل دریای مکران و دریای عمان چه گنج و ثروتی برای کشور است و ما باید در این مسیر گام برداریم. ملت ما باید در این جهت حرکت کند و از امکانات دریا بهره ببریم تا توسعه دریامحور صورت گیرد.

وی با اشاره به این که اکثر مشکلات موجود در کشور با تکیه بر دریا و توسعه دریامحور قابل حل است گفت: اگر سواحل مکران را بشناسیم و در آباد کردن آن اقداماتی انجام دهیم، می‌توانیم جمعیت زیادی را شاغل، مشکلات آب و آمایش سرزمینی را حل و امنیت‌مان را نیز برقرار کنیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: ما در طول سالیان گذشته در خصوص توسعه دریامحور، اقتدار دریایی و توسعه سواحل مکران فعالیت‌های زیادی انجام داده ایم.

وی در ادامه درباره امنیت پایدار در جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: خوشبختانه امروز با تلاش همه نیروهای مسلح از امنیت خوبی در کشور برخوردار هستیم. باید بدانیم که هر پیشرفتی در سایه امنیت است و اگر امنیت نباشد نمی‌توان حرکتی انجام داد و این را در همسایگی خودمان می‌توانیم، احساس کنیم.

امیر سیاری خاطرنشان کرد: محیط امنیتی ما پیچیده است و ما باید هوشمند و هوشیار عمل کنیم تا امنیت موجود کشور را حفظ کنیم. دشمنان و منافقانی که آرزو دارند این امنیت را برهم بزنند آرزوی خود را به گور خواهند برد.

معاون هماهنگ کننده ارتش در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مدیریت جهادی چقدر می‌تواند در راهبرد اهداف نیروهای مسلح نقش داشته باشد، تصریح کرد: کشور ما نیازمند مدیریت جهادی است، نمونه کار جهادی را در طول هشت سال دفاع مقدس داشتیم. مدیریت حاکم بر دوران دفاع مقدس مدیریت جهادی بود و همه مؤلفه‌های مدیریت جهادی وجود داشت.