با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوي آغاز شد:

توزیع اقلام مورد نیاز دانش آموزان و معلمان مناطق زلزله استان

با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی دربخش رضویه مشهد، توزیع اقلام مورد نیاز دانش آموزان و معلمان مناطق زلزله زده استان آغاز شد.

به گزارش نویدتهران وبه نقل از مركز روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش ، علیرضا کاظمی این کمک ها را در سه زمینه تجهیزکلاس های درس و تامین امکانات لازم برای ادامه فرآیند تحصیلی، کمک های ویژه برای دانش آموزان و تامین مایحتاج اقامت «مدیرآموزگاران» در مناطق زلزله زده عنوان کرد، افزود: امروز کمک های وزارت آموزش و پرورش در بین ۲۴ کلاس در ۱۵ روستاهای بخش رضویه که دارای ۳۰۰ دانش آموز هستند توزیع می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی تصريح کرد: اين کمک ها در قالب ۱۵ قلم شامل کیف، کفش، لباس گرم، نوشت افزار، مواد غذایی و بسته هدایا بین دانش آموزان توزیع می شود.

وي با بیان اینکه روستاهای شهرستان های فریمان، سرخس و بخش رضویه مشهد بیشترین آسیب را در وقوع زلزله روز چهارشنبه هفته گذشته دیده اند، افزود: کمک های آموزش و پرورش بین مدارس و دانش آموزان آسیب دیده این سه منطقه به ترتیب توزیع می شود.

كاظمي با بيان اين كه تجهیزات ویژه مدیرآموزگاران نیز برای بیتوته شامل موکت، پنکه، تلویزیون،اجاق گاز و وسایل گرمایشی است، تصريح كرد: برگزاری کلاس های درس در چادرهای آماده سازی شده با حضور معلمان و دانش آموزان از روز گذشته آغاز شده است .

مدیرکل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی با بيان اين كه در بخش رضویه ۳۲ مدرسه در ۳۲ روستا وجود دارد، اظهارکرد: از این تعداد ۱۵ روستا با ۲۴ کلاس درس و ۳۰۰ دانش آموز از زلزله هفته گذشته آسيب ديده اند .

وی تاکید کرد: سایر مدارس و کلاس ها در وضعیت مناسبی دارند و بدون هیچگونه خسارتی هم اکنون فعالیت آموزشی خود را ادامه می دهند.