سرلشکر جعفری:

توجه به مباحث علمی ضرورتی اجتناب ناپذیر در سپاه

به گزارش نویدتهران،فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توجه به فعالیت های علمی را اولویتی برای اجرای ماموریتهای سپاه بر شمرد.

سردار سرلشکرپاسدار محمد علی جعفری درمراسم افتتاح نمایشگاه جلوه‌های تحول  در دانشگاه جامع امام حسین (ع) با اشاره اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر اساس قانون اساسی حافظ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن است گفت: انقلاب زنده پویا و در حال پیشرفت است که دشمنان و دوستان زیادی دارد و به همین علت همه دستگاه هایی که می خواهند انقلاب را به پیش ببرند باید پویا و به روز باشند.
سرلشکر جعفری با تاکید بر اینکه سپاه حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی است و بدون اتکا به فعالیتهای علمی و تحقیقاتی نمی‌تواند به درستی مأموریتش را ادامه دهد افزود: دانشگاه امام حسین (ع) دانشگاه سازمانی و پیشتیبان سپاه است که باید دائم در حال تحول و به روزرسانی باشد.
وی با ابراز خرسندی از حرکتهای بزرگ علمی در دانشگاه امام حسین (ع) گفت: چند سالی است که حرکت جدیدی در این دانشگاه شروع شده است تا این دانشگاه روی ریل تحول قرارگیرد.
فرمانده کل سپاه با ابراز امیدواری از اینکه دانشگاه امام حسین (ع) بتواند در قالب سپاه که یک نهاد انقلابی است نقش سازمانی خود را به درستی ایفا کند افزود:تلاشهای زیادی در این دانشگاه شده است و امیدواریم با ادامه این تلاش ها در سالهای آینده شاهد ثمره های این تلاش ها باشیم .
وی همچنین با گرامیداشت یوم الله دهه فجر گفت: با توجه به دشمنی دشمنان انقلاب اسلامی، توطئه و اغتشاشات اخیر، امسال مردم حضور پرشورتری در راهپیمایی ۲۲ بهمن خواهند داشت و پاسخ دشمنان داخلی و خارجی انقلاب اسلامی را خواهند داد.
نمایشگاه جلوه های تحول با موضوع دستاوردهای علمی پژوهشی را دانشگاه جامع امام حسین (ع) با هدف ارائه الگوی دانشگاه سازمانی تراز انقلاب اسلامی، ‌انعکاس عملکردهای تحولی چند سال اخیر در حوزه های تربیتی ،آموزشی ، پژوهشی وخدمات مستشاری، کسب نظرات فرماندهان ، مدیران ،‌صاحب نظران و دانش پژوهان وایجاد همگرایی لازم برای تسریع روند تحول و تعالی دانشگاه، فرهنگسازی و ایجاد زمینه برای تحقق تمدن نوین اسلامی برگزار کرده است.
این نمایشگاه برمبنای مولفه های اصلی طرح تحول در سه بخش” اصلی مبانی و جهت گیری های تحول علمی و تعالی معنوی دانشگاه ، تربیت سربازان تراز انقلاب اسلامی در دو بخش تربیت و آموزش و جهادعلمی برگزار شده است.