جانشین نیروی هوافضای سپاه عنوان کرد:

توان موشکی کشور مرهون مجاهدت‌های شهید طهرانی مقدم

به گزارش نویدتهران،سردار موسوی گفت ز: شهید طهرانی‌مقدم تحول مهمی در توان موشکی جمهوری اسلامی ایجاد کرد و این راه رو به رشد را تا شهادت خود ادامه داد.

سردار سرتیپ پاسدار سید مجید موسوی جانشین فرمانده نیروی هوافضای سپاه در مراسم رونمایی از دو کتاب با عناوین «هفدهمین روز» و «موشک جواب موشک» به مناسبت سالگرد شهادت سردار طهرانی‌مقدم اظهار داشت: نتیجه زحمت آن‌هایی که در راه حفظ و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش کردند، امروز با مفهوم امنیت دیده می‌شود و همه شهدا ی ما اعم از حاج قاسم سلیمانی و شهید طهرانی‌مقدم  راهی را رفتند تا امروز ایران اسلامی در منطقه و جهان مقتدر و قدرتمند باشد.

وی افزود: توان موشکی ایران در شرایطی به دست آمد که سخت‌ترین تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی اعمال شده بود و دشمن تلاش می‌کرد از طریق تحریم اجزا، قطعات لازم و… از دستیابی ما به موشک جلوگیری کند؛ اما عزم و اراده‌هایی که در این راه وجود داشت، سبب شد که ما امروز از قدرتمندترین کشور‌های جهان و  منطقه و جزء برترین‌ها در توان موشکی باشیم.

جانشین فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: سردار طهرانی‌مقدم در رأس این هرم وجود داشت. او همیشه خود را در مسیر رشد علمی، فنی و تحقیقی قرار می‌داد تا همراه با تکیه به صنعت کشور به موشک بومی دست یابد.

سردار موسوی خاطرنشان کرد: شهید طهرانی‌مقدم زمان جنگ با استفاده از دو موشکی که با اجازه مسوولان عالی‌رتبه در اختیار گرفت و با استفاده از مهندسی معکوس توانست تحول مهمی در توان موشکی ما ایجاد کند و این راه رو به رشد را تا پیش از شهادت خود ادامه داد.

وی با اشاره به سیلو‌های پرتاب، سامانه موشکی، انواع موشک‌های میان‌برد و دوربرد  بومی نیروی هوا فضای سپاه، گفت: دلیل اتکای سردار شهید سردار طهرانی‌مقدم به صنعت و دانش کشور اتکا به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی و گفتمان و نوع نگاه به توان داخلی است که ثمرات زیادی برای توان دفاعی کشور داشت.

جانشین فرمانده نیروی هوافضای سپاه عنوان کرد: امیدواریم این فرهنگ همچنان تسری پیدا کند تا نسل آینده با اندیشه‌های سردار «طهرانی‌مقدم»‌ها آشنا شوند و این بار بر دوش جوانان کشور که مانند شهید طهرانی‌مقدم از دانش لازم برخوردار هستند، قرار بگیرد.