جانشین وزیر در طرح هدایت؛

تهیه ۸۵ هزار تبلت از سوی بسیج دانش آموزی و بسیج فرهنگیان برای دانش آموزان کم برخوردار

به گزارش نویدتهران،جانشین وزیر آموزش و پرورش از تهیه ۸۵ هزار تبلت توسط بسیج دانش آموزی و بسیج فرهنگیان برای دانش آموزان محروم در قالب «پویش نذر هوشمند» خبر داد.
سید جواد حسینی در نشست هم اندیشی پیرامون رفع مشکل عقب افتادگی تحصیلی دانش آموزان که به همت معاونت فرهنگی – اجتماعی سپاه پاسداران و در محل معاونت فرهنگی این نهاد برگزار شد، اظهار کرد: با راه اندازی پویش نذر هوشمند توسط بسیج دانش آموزی تاکنون منابع تأمین ۶۰هزار تبلت برای دانش آموزان کم برخوردار فراهم شده است و این پویش قابلیت تسری به تمامی پایگاه های بسیج و اقشار را دارد.

وی تصریح کرد: بسیج فرهنگیان نیز با مشارکت فرهنگیان بسیجی، تاکنون ۲۵هزار تبلت برای دانش آموزان نیازمند تهیه کرده است.

حسینی با بیان این که بیش از ۷۰۰هزار دانش آموز از دسترسی به اینترنت و شبکه شاد به دلیل عدم وجود امکانات ارتباطی، بویژه در مناطق صعب العبور، محروم هستند، اظهار کرد: آموزش این دانش آموزان نیز باید با جدیت پیگیری شود و بسیج در کنار معلمان برای آموزش این دانش آموزان می‌تواند به کمک آموزش و پرورش بیاید.

شایان ذکر است؛ در این نشست مقرر شد جانشین وزیر در طرح هدایت، به نمایندگی از وزارت آموزش و پرورش و معاونت فرهنگی سپاه پاسداران در قالب ۵کارگروه، نیازمندی های لازم را احصا وآن را به تفاهم نامه ای برای همکاری فراگیر در راستای کاهش مشکلات تحصیلی دانش آموزان، افزایش کیفیت آموزشی و کاهش بازماندگان از تحصیل تبدیل نماید.