وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

تهیه نقشه راه سه ساله زیرساختی و برنامه ای در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

به گزارش نویدتهران،وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: نقشه راه سه ساله در استان ها از سال ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ در حوزه زیرساخت ها و برنامه ها تنظیم و تا حدودی چشم اندازها ترسیم شده است که کمک می کند همکاران این وزارتخانه فضای روشن تری داشته باشند.

سید عباس صالحی، امروز (۱۹ اسفند) در دیدار با کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، با تبریک ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س)، گفت: کارکنان این اداره کل در عرصه های فرهنگ، هنر، ادب و دین که از والاترین مفاهیم و موضوعات است، فعالیت دارند و وقت و عمر خود را به درستی صرف می کنند.

وی خوزستان را پلاک ایران زمین و هویت شیعی ما دانست و با بیان اینکه اتفاقاتی که در این منطقه رخ می دهد سال های سال به عنوان یک نماد باقی خواهد ماند، افزود: هر چقدر در افتخارات این استان به ویژه در حوزه فرهنگ، هنر، ادب و دین افزوده شود، این پلاک ماندگارتر بوده و جلای بیشتری پیدا می کند.

صالحی افزود: خوزستان استانی است که علاوه بر ویژگی های خاص و سختی های مضاعفی همچون مسائل جوی و آب و هوایی، از ترکیب قومیتی و اقوام مختلفی برخوردار است که علاوه بر اینکه یک فرصت است، دغدغه ها و حساسیت های خود را می طلبد.

وی با اشاره به سخنان برخی از کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، تصریح کرد: موارد بیان شده در جلسه ای در تهران بررسی و پیگیری خواهد شد که در این راستا برخی از مسائلی که قابل انجام است به صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت طبقه بندی و برای آن‌ها برنامه ریزی می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به شعار ایران تهران نیست اشاره کرد و گفت: در این راستا اگرچه منابع محدود است ولی باید این منابع به صورت ملی دیده شود، نه اینکه آن را تنها در مرکز هزینه کنیم و این نگاه به صورت جدی پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه در بودجه سال ۹۷ یکی از آیتم های جدی بحث برش های استانی است و سهم استان ها باید ارتقا یابد، عنوان کرد: باید توجه داشت منابعی که به استان ها اختصاص داده می شود تنها در مرکز استان هزینه نشود و شهرستان ها هم دیده شوند و از آن بهره ببرند و برنامه ها و بودجه ها در سراسر استان ها توزیع شود.

صالحی بر داشتن یک نقشه راه برای بیشتر از یک سال در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد و ادامه داد: همچنین بحث ارتقای مرجعیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در سطح ملی و هم استانی، موجب شده در سفرهای استانی با استانداری ها، تفاهم نامه هایی امضا کنیم.

وی بیان کرد: در این راستا ارتقاهایی هم صورت گرفت و ترکیب آن‌ها رقم قابل توجهی به لحاظ عدد و رقم کارکردی است و توانستیم مبلغ خوبی را از منابع منطقه ای وارد این فضا کنیم. با این کار هم مرجعیت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها ارتقا یافت و هم نقشه راه سه ساله در استان ها از سال ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ در حوزه زیرساخت ها و برنامه ها تنظیم شده و تا حدودی چشم اندازها را ترسیم کردیم که کمک می کند همکاران فضای روشن تری داشته باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، فعالان عرصه فرهنگ و هنر را تابلوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و تاکید کرد: ارتباط و تعامل خوب، تحمل و سعه صدر بالا، امانتداری و … این تابلو را ارزشمندتر می کند و امیدوارم این روحیه کارکنان با وجود مشکلات معیشتی، اقتصادی و شرایط کاری سخت، تضعیف نشود.

وی یاد آور شد: کسانی که در این منطقه جنگیدند، ثابت کردند که انسان در بدترین حالت اگر بتواند انسانیت خود را حفظ کند، می تواند بالاترین کارها را انجام دهد و این استدلال و بهانه مقبول و کافی نیست که مشکلات معیشتی و اقتصادی مانع کارکردن انسان شود از این رو باید این تابلو را زرین تر، شفاف تر و پراثرتر نگه داریم.