حجت‌الاسلام ‌والمسلمین ابوترابی‌فرد در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

تنها حامیِ رژیم منحوس عربستان، رئیس‌جمهور آمریکاست

به گزارش نویدتهران،امام جمعه موقت تهران گفت: رژیم منحوس عربستان مورد نفرت تمامی ملت‌ها و چهره‌های سیاسی است و تنها یک حامی دارد و آن رئیس جمهور آمریکاست.
حجت‌الاسلام والمسلمین «سید محمدحسن ابوترابی‌فرد» در خطبه‌های نماز جمعه تهران با بیان اینکه در آستانه اربعین حضرت اباعبدالله الحسین (ع) قرار داریم، اظهار کرد: قیام عاشورا در سایه فریاد بلند و ماندگار زینب کبری (س) به یک حرکت حیات آفرین، انسان ساز و ثبت شده در تاریخ مبدل گردید و نقش این بانوی بزرگ و اهل بیت پیامبر اعظم (ص) در بالندگی حرکت عاشورا نقش استثنایی و کم‌نظیر است.

وی با بیان اینکه در طول حرکت کاروان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از مدینه منوره تا کربلا، از کربلا تا کوفه و شام و از شام تا مدینه، یک کلمه و یک جمله از خاندان رسالت که حکایت از شکایت و کمترین اعتراض و نقد آنان باشد، نقل نشده است، گفت: در مدرسه عاشورا از یک انسجام فکری و ایمانی و عمل صالح مبتنی بر آن و حرکت هماهنگ خاندان رسالت و نقش برجسته زینب کبری (س) در این راه آگاه می‌شویم.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه بعد از شهادت امام حسین (ع) رسالت ویژه‌ای بر شانه‌های پرقدرت حضرت زینب کبری (س) نهاده شد، عنوان کرد: این بانوی بزرگ در کوفه و در آن سخنرانی حیات‌آفرین و الهام‌بخش، مردم کوفه را مورد سرزنش قرار داد و به حقانیت مدرسه عاشورا پرداخت. در همینجا بود که وجود مبارک حضرت امام زین العابدین (ع) خطاب به حضرت زینب (س) فرمودند: «تو عالِمی هستی که معلمی نداشته‌ای؛ تو شخصیتی هستی که دانش و علم خود را از خداوند متعال و اولیای حق آموخته‌ای؛ دیگران به تو دانشی نیاموخته‌اند».

حجت‌الاسلام ابوترابی در ادامه با بیان اینکه در آستانه تدوین بودجه سال ۱۳۹۸ قرار داریم و همه می‌دانیم نقش بودجه در اداره کشور و تحقق سیاست‌های کلان نظام که رهبر معظم انقلاب اسلامی صادر نمودند، نقش کلیدی دارد، گفت: «بودجه» آیینه‌ای برای ارائه چگونه اداره کردن کشور است؛ بدون تردید ریشه مشکلات اقتصادی امروز به نحوه بودجه‌ریزی کشور برمی‌گردد. نظام بودجه ریزی کشور به شکل «تدوین بودجه بر اساس هزینه» است که قطعا به افزایش هزینه‌ها و کاهش کارایی بودجه‌ها می‌افزاید.

وی افزود: من در اینجا توصیه‌ای به رییس‌جمهور محترم دارم. بیایید اساس بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد و بر مبنای صفر را بنیان بگذارید که کاری انقلابی است. این کار اگر امروز مشکلات ما را حل نکند، اما بعد‌ها مورد احترام و تحسین شما می‌شود. آینده را باید با نگاه بلندمدت دید. دولت باید توجه خود را در بودجه سال ۹۸ و سال‌های بعد از آن، معطوف بر «اصلاح نظام بانکی و افزایش استقلال بانک مرکزی»، «افزایش نظارت قانون‌مند و استاندارد بانک مرکزی بر بانک‌های دولتی و خصوصی»، «توجه کامل به رشد اقتصادی و افزایش درآمد سرانه و ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در بودجه‌ریزی» و «استفاده از تمام ظرفیت‌ها و افزایش ندادن هزینه‌های کشور» کند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه دولت باید صادقانه با مردم سخن بگوید، تاکید کرد: مردم اگر سخن صادقانه را بشنوند همراهی می‌کنند؛ این مردم هشت سال دفاع مقدس را حمایت کردند؛ همین ملت در برابر تحریم‌ها ایستادند و از دستیابی انقلاب اسلامی به دانش و فناوری هسته‌ای حمایت کردند. دولت باید به گونه‌ای حرکت کند که اعتمادساز باشد.

حجت‌الاسلام ابوترابی تاکید کرد: دولت باید با استفاده از تجربه موفق سال ۱۳۹۷ در واگذاری تعداد قابل توجهی از پروژه‌های نیمه تمام عمرانی به بخش خصوصی، در این راه به صورت جدی قدم بردارد و بخش خصوصی را فعال کند و اجازه دهد نقدینگی کشور در خدمت رشد و بالندگی و خلق اقتصاد قدرتمند و تمام شدن پروژه‌های نیمه‌کار به کار گرفته شود.

وی با بیان اینکه دولت محترم اعلام کند که در راستای حمایت از نظام بانکی کشور اراده دارد، گفت: دولت باید اولا استقراض خود از بانک مرکزی و بانک‌های دولتی را به حداقل ممکن کاهش دهد یا کنار بگذارد. دولت صادقانه به مردم توضیح دهد که دست‌اندازی به منابع بانک مرکزی و منابع بانک‌ها یعنی رشد نقدینگی و رشد تورم و افزایش نابسامانی‌های نظام بانکی کشور؛ دولت باید نقشه راه خود را برای پرداخت تدریجی بدهی‌های دولت به سیستم بانکی کشور و بانک مرکزی اعلام کند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه رانت اجازه نمی‌دهد اقتصاد مولد که اساس خلق ثروت و رشد تولید ناخالص داخلی است در کشور از ظرفیت و قدرت برخوردار شود، گفت: دولت باید خطا‌های گذشته را بیان و راه‌های اصلاح را تبیین کند؛ جناح‌های سیاسی و دلسوزان انقلاب نیز باید بدانند که اگر قرار باشد مُچ همدیگر را بگیریم، هیچ دولتی، قدم‌های اصلاحی برنمی دارد. ما اگر خواستار اصلاح نظام اقتصادی کشور هستیم باید با هم باشیم و با اجماع حرکت کنیم.

حجت‌الاسلام ابوترابی با بیان اینکه دولت محترم برای تقدیم لایحه بودجه سال ۹۸، دیوان محاسبات، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، بانک مرکزی و حتی چهره‌های مقبول اقتصادی جناح‌های سیاسی درون نظام را دعوت کند و با هم تصمیم‌گیری کنند، گفت: هنگامی که لایحه بودجه تدوین شد، سازمان برنامه و بودجه اعلام کند که این لایحه با حضور و حمایت دیوان محاسبات، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، بانک مرکزی و با حضور اقتصاددانان مورد توجه جریان‌های سیاسی تدوین شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز دوران بالندگی و حرکت روبه رشد ایران اسلامی است، عنوان کرد: امروز ملت آمریکا در برابر ملت ایران نایستاده؛ بلکه در برابر ۲ میلیارد جمعیت دنیا قرار گرفته و قطعا و بدون تردید، در این رویارویی شکست خواهد خورد.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه تحریم‌ها و فشار‌های امروز همان نقشی را ایفا خواهد کرد که دفاع مقدس ایفا کرد، تاکید کرد: دفاع مقدس با همه بلایا و مصائب، امروز ایران را به قدرتی بی بدیل تبدیل کرده که ماشین جنگی آمریکا در منطقه را متوقف کرده است. اینکه رئیس جمهور آمریکا گفت ایران در ۱۲ دقیقه می‌تواند کل منطقه را بگیرد، ترجمان صحبت‌های مقام ارشد اطلاعات آمریکا در کنگره این کشور به هنگام جنگ آمریکا با عراق بود که گفته بود «قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران قدرت نظامی آمریکا را مهار کرده است». امروز ماشین جنگی آمریکا و صهیونیست‌ها به گِل نشسته است.

وی افزود: دنیا بداند که راهبرد قطعی جمهوری اسلامی ایران، آن است که با قدرت دفاعی بازدارنده خود، مانع بروز هر جنگی در منطقه شود و اجازه ندهد که آمریکا لحظه‌ای به هدف گسترش جنگ در جهان اسلام فکر کند و در راه آن قدم بردارد.

امام جمعه موقت تهران در پایان با بیان اینکه رژیم منحوس عربستان مورد نفرت تمامی ملت‌ها و چهره‌های سیاسی است و تنها یک حامی دارد و آن رئیس جمهور آمریکاست، خاطرنشان کرد: مطمئنا این رژیم نمی‌تواند به جنگ افروزی دامن بزند.