تمهیدات ترافیکی پلیس راهور برای برگزاری راهپیمایی روز قدس در پایتخت

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس راهور تهران گفت: مراسم راهپیمایی روز قدس در روز جمعه ۱۸ خرداد از ساعت ۱۰:۳۰ صبح از مبادی ۹ گانه تعیین شده به‌سوی میعادگاه نماز جمعه در دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

سردار مهماندار افزود: در این راستا محدودیت‌هایی در رابطه با تردد و توقف وسایل تقلیه اجرا می‌شود.

مهماندار در این رابطه اظهار داشت: تردد کلیه وسایل نقلیه از ساعت ۱۰ صبح روز جمعه در معابر محدوده برگزاری راهپیمایی ممنوع خواهد بود که در ضلع شمالی محدوده طول بلوار کشاورز از میدان ولی‌عصر(عج) تا خیابان کارگر، همچنین در ضلع شرقی محدوده خيابان ولي‌عصر(عج) حد فاصل تقاطع جمهوري تا ميدان ولي‌عصر(عج) و خيابان فلسطين، طالقاني و خيابان‌هاي منشعب از آن به سمت غرب ممنوع است.

وی همچنین متذکر شد: در ضلع غربی محدوده خيابان کارگر حد فاصل خيابان جمهوري تا تقاطع بلوار کشاورز و در ضلع جنوبی محدوده از خيابان انقلاب اسلامي حد فاصل ميدان انقلاب تا تقاطع ولي‌عصر(عج) نیز تردد وسایل نقلیه ممنوع است. لازم به تذکر است که تردد در خيابان جمهوري از کارگر تا ولي‌عصر(عج) به‌صورت غرب به شرق جريان خواهد داشت.

مهماندار درباره ممنوعيت های مرتبط با توقف وسایل نقلیه در محدوده برگزاری مراسم نیز اظهار داشت: توقف کليه وسایل نقليه در محدوده‌هاي بلوار كشاورز از ميدان ولي‌عصر(عج) تا تقاطع كارگر در هر دو مسير و خيابان ولي‌عصر(عج) حد فاصل خيابان جمهوري تا ميدان ولي‌عصر(عج) و کليه خيابان‌هاي واقع در ضلع غربي اين محدوده ممنوع است. این ممنوعیت برای خيابان كارگر حد فاصل جمهوري تا بلوار کشاورز و کليه خيابان‌هاي واقع در ضلع شرقي اين محدوده به‌علاوه طول خيابان‌هاي فلسطين و جويبار از تقاطع انقلاب تا بلوار کشاورز نیز صدق می‌کند. همچنین طول خيابان قدس از تقاطع انقلاب تا بلوار کشاورز، طول خيابان ۱۶ آذر از تقاطع انقلاب تا بلوارکشاورز، طول خيابان طالقاني از تقاطع قدس تا ولي‌عصر، خيابان‌هاي واقع شده در ضلع جنوبي خيابان انقلاب اسلامي شامل فخر رازي، فلسطين، ابوريحان، دانشگاه، رازي، ۱۲ فروردين و منيري جاويد نیز مشمول این ممنوعیت می‌شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت با اشاره به اینکه ساعت شروع راهپیمایی ۱۰:۳۰ صبح می‌باشد، در رابطه با مسيرهاي راهپيمايي اظهار داشت: مسیر اول شامل مسجد امام حسين(ع)، ميدان امام حسين(ع)، خيابان انقلاب و دانشگاه تهران است. همچنین مسجد جامع ابوذر، ميدان ابوذر، خيابان ابوذر، خيابان شهيد برادران حسني(قلعه مرغي)، خيابان قزوين، خيابان کارگر، ميدان انقلاب، دانشگاه تهران مسیر دیگری است که برای راهپیمایی در نظر گرفته شده است. مسیر سوم مسجد دارالسلام، ميدان منيريه، خيابان ولي‌عصر(عج)، خيابان انقلاب، دانشگاه تهران است. به‌علاوه مسیر مسجد امام زمان(عج)، خيابان آزادي، تقاطع خيابان بهبودي، ميدان انقلاب، دانشگاه تهران نیز برای برگزاری راهپیمایی در نظر گرفته شده است. مسیر پنجم از مسجد حضرت ابوالفضل(ع) آغاز شده و با گذر از ميدان توحيد، خيابان توحيد، خيابان آزادي و ميدان انقلاب به دانشگاه تهران می‌رسد.

وی در همین رابطه افزود: مسجد المهدي(عج)، خيابان ستارخان، ميدان توحيد، خيابان توحيد، خيابان آزادي، ميدان انقلاب، دانشگاه تهران نیز مسیر دیگری است که برای راهپیمایی در نظر گرفته شده است. مسیر هفتم شامل مسجد الجواد(ع)، ميدان هفتم تير، خيابان کريمخان، ميدان ولي‌عصر(عج)، بلوار کشاورز، دانشگاه تهران است. به‌علاوه مسیر مسجد امام جعفر صادق(ع)، فلکه اول صادقيه، خيابان ستارخان، خيابان توحيد، خيابان آزادي، ميدان انقلاب، دانشگاه تهران نیز برای برگزاری مراسم در نظر گرفته شده است. مسیر نهم از مسجد حضرت امير(ع) آغاز و با گذر از خيابان کارگر شمالي و ميدان انقلاب به دانشگاه تهران می‌رسد. مسجد رسول اکرم(ص)، تهرانسر، بلوار شاهد، بلوار تهرانسر، ميدان کمال‌الملک، شهيد لشگري، خيابان آزادي، خيابان انقلاب، دانشگاه تهران نیز مسیر دیگری است که برای راهپیمایی روز قدس در نظر گرفته شده است.

مهماندار درباره محل‌هاي پيش‌بيني شده براي توقف اتوبوس‌هاي شرکت واحد اتوبوسراني اظهار داشت: اتوبوس‌های سامانه يک در مسير جنوب به شمال خيابان آذربايجان، داخل لاين ويژه خيابان آزادي از خيابان نواب صفوي تا ميدان انقلاب اسلامي، شمال به جنوب خيابان دکتر قريب از بلوار کشاورز، باند غربي خيابان سپهبد قرني به‌صورت شمال به جنوب و داخل لاين ويژه خيابان انقلاب از ميدان فردوسي تا خيابان ولي‌عصر(عج) امکان توقف دارند. اتوبوس‌های سامانه دو نیز در باند شمالي لاين ويژه خيابان جمهوري حد فاصل تقاطع استانبول تا خيابان دانشگاه به‌صورت شرق به غرب و جنوب به شمال خيابان دانشگاه حد فاصل خيابان جمهوري تا خيابان انقلاب اسلامي می‌توانند توقف کنند.

وی در همین رابطه افزود: سامانه سه شرکت واحد اتوبوس‌رانی در لاين ويژه خيابان آيت‌الله طالقاني حد فاصل شريعتي تا خيابان ولي‌عصر(عج) شرق به غرب و شمال به جنوب حافظ از تقاطع کريمخان امکان توقف دارند. همچنین مسیر شمال به جنوب خيابان ولي‌عصر(عج) حد فاصل ميدان ولي‌عصر(عج) تا خيابان انقلاب (دوکابين)، شمال به جنوب خيابان کارگر حد فاصل ميدان انقلاب تا ميدان پاستور، باند شرقي خيابان جمالزاده(جنوبي) حدفاصل خيابان جمهوري تا خيابان آزادي جنوب به شمال نیز برای سامانه چهار شرکت واحد اتوبوس‌رانی در نظر گرفته شده است.

مهماندار در ادامه گفت: اتوبوس‌های سامانه پنج شرکت واحد می‌توانند در باند شرقي خيابان کارگر شمالي حد فاصل ميدان انقلاب تا خيابان فاطمي به‌صورت جنوب به شمال، باند غربي خيابان کارگر شمالي حد فاصل خيابان فاطمي تا بلوار کشاورز به‌صورت شمال به جنوب، باند شمالي بلوار کشاورز حد فاصل کارگر شمالي تا خيابان قريب به‌صورت شرق به غرب، خيابان کلهر و خيابان کاوه توقف کنند. به‌علاوه باند غربي خيابان کارگر شمالي حد فاصل بلوار کشاورز تا ميدان انقلاب به‌صورت شمال به جنوب، جنوب به شمال خيابان جمالزاده(شمالي) حد فاصل خيابان انقلاب تا خيابان فرصت، شمال به جنوب خيابان ولی‌عصر(عج) حد فاصل خيابان فرصت تا خيابان انقلاب، باند شمالي خيابان آزادي حد فاصل ميدان انقلاب اسلامي تا خيابان قريب، غرب به شرق خيابان فرصت حد فاصل خيابان ولی‌عصر(عج) تا خيابان کارگر شمالي نیز برای توقف اتوبوس‌های سامانه ده شرکت واحد اتوبوس‌رانی در نظر گرفته شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در همین راستا اضافه کرد: اتوبوس‌های منطقه ۷ اتوبوسراني می‌توانند در محور شمال به جنوب خيابان ابوريحان حد فاصل خيابان انقلاب تا خيابان جمهوري توقف کنند. همچنین برای اتوبوس‌های منطقه ۹ شرکت واحد اتوبوسراني نیز در باند شمالي خيابان کريمخان حدفاصل پل تا ميدان ولي‌عصر(عج) به‌صورت شرق به غرب، باند جنوبي خيابان کريمخان از خيابان حافظ به بعد به‌صورت غرب به شرق، جنوب به شمال خيابان ولي‌عصر(عج) از ميدان ولي‌عصر(عج) به سمت شمال، باند جنوبي بلوار کشاورز حد فاصل نواب تا کارگر شمالي به‌صورت غرب به شرق نیز امکان توقف وجود دارد. لازم به تذکر است که اتوبوس هاي BRT مسير آزادي – انقلاب موظف به جابه‌جايي مسافرين تا زمان آغاز برگزاري مراسم نماز بوده و پس از اتمام مراسم نماز جمعه سريعاً جهت جابه‌جايي نمازگزاران اقدام مي‌نمايند.

مهماندار درباره مسيرهاي پيش‌بيني شده براي استقرار و فعاليت تاکسي‌هاي ون یادآور شد: مسير شماره یک از ميدان هفتم تير، ابتداي خيابان قائم مقام تا ميدان حضرت ولي‌عصر(عج) به‌صورت رفت و برگشت در نظر گرفته شده است. مسير شماره دو نیز از تقاطع خيابان‌هاي فاطمي و حضرت ولي‌عصر(عج) تا ميدان حضرت ولي‌عصر(عج) به‌صورت رفت و برگشت فعال خواهد بود. مسير شماره سه از تقاطع خيابان‌هاي فاطمي، حجاب تا تقاطع بلوار کشاورز، خيابان حجاب به‌صورت رفت و برگشت است.

وی در همین رابطه افزود: مسير شماره چهار از تقاطع خيابان‌هاي فاطمي و کارگر تا تقاطع بلوار کشاورز و خيابان کارگر به‌صورت رفت و برگشت در نظر گرفته شده و همچنین در مسير شماره پنج از بيمارستان امام خميني(ره) تا تقاطع خيابان کارگر و بلوار کشاورز به‌صورت رفت و برگشت تاکسی‌ها و ون‌ها فعالیت خواهند داشت. همچنین در مسير شماره شش از تقاطع خيابان‌هاي طالقاني و مفتح تا تقاطع خيابان‌هاي طالقاني و ولي‌عصر(عج) تاکسی‌ها و ون‌ها نسبت به جابه‌جایی شرکت‌کنندگان در راهپیمایی فعالیت می‌کنند.

مهماندار با اشاره به دیگر مسیرهای در نظر گرفته شده برای تاکسی‌ها و ون‌ها گفت: مسير شماره هفت از تقاطع بزرگراه نواب و خيابان آزادي تا ميدان انقلاب به‌صورت رفت و برگشت در نظر گرفته شده و در مسير شماره هشت نیز از ميدان حر تا ميدان انقلاب به‌صورت رفت و برگشت تاکسی‌ها و ون‌ها فعال خواهند بود. مسير شماره نُه از تقاطع خيابان‌هاي مفتح و انقلاب(دروازه دولت) است که تا چهارراه حضرت ولي‌عصر(عج) تاکسی‌ها و ون‌ها به‌صورت رفت و برگشت فعال خواهند بود. در مسير دهم نیز که از تقاطع چهارراه ولي‌عصر(عج) تا تقاطع خيابان‌هاي وصال و انقلاب به‌صورت رفت و برگشت در نظر گرفته شده ون‌ها و تاکسی‌ها نسبت به جابه‌جایی شرکت‌کنندگان در راهپیمایی فعالیت خواهند داشت.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ همچنین متذکر شد: تاکسي‌هاي ون در مسيرهاي رفت و برگشت تعيين شده و تا اتمام مراسم نماز جمعه نسبت به جابه‌جايي مسافران اقدام مي‌نمايند. همچنین تردد تاکسي‌هاي ون از خطوط ويژه در مسيرهاي تعيين شده در طرح صرفاً تا خاتمه مراسم و تخليه کامل نمازگزاران بلامانع خواهد بود.