سرلشکرجعفری درآیین تکریم و معارفه فرمانده ندسا :

تمرکز امروز دشمن بر ایجاد یاس و ناامیدی است

به گزارش نویدتهران، فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه امروز نیروی دریایی سپاه به عنوان یک نیروی قوی، مقتدر و بازدارنده به تمام معنا در خلیج فارس و تنگه هرمز ایفای نقش می کند،گفت: توانمندی های این نیرو به لحاظ فناوری، تاکتیک ها و استراتژی ها به روز و متناسب با پیشرفت فناوری ها و در بالاترین سطح قرار دارد.

آیین تکریم و معارفه فرمانده نیروی دریایی سپاه با حضور سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از فرماندهان و مسئولان در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) در مشهد مقدس برگزار شد.

سرلشکر جعفری در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل وشهدای انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم وجبهه مقاومت با تاکید بر اینکه بحمدالله امروز نیروی دریایی سپاه به عنوان یک نیروی قوی، مقتدر و بازدارنده به تمام معنا در خلیج فارس و تنگه هرمز ایفای نقش می کند، اظهار کرد: توانمندی های این نیرو به لحاظ فناوری، تاکتیک ها و استراتژی ها بروز و متناسب با پیشرفت فناوری ها و در بالاترین سطح بوده و این مهم در نیروی دریایی سپاه به خوبی صورت گرفته است .

فرمانده کل سپاه تربیت نیروی انسانی مومن ، بصیر و انقلابی را برای اقتدار نیروی دریایی سپاه بسیار مهم و حیاتی توصیف وتصریح کرد: طبیعی است که دشمن به شدت از هرگونه درگیری به این دلیل که می داندبه ضررش تمام میشود پرهیز می‌کند؛ در این شرایط، آمادگی شرط اولیه است وآنچه در ایجاد توان در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مولفه مهم و اثرگذاری به شمار میرود علاوه بر فناوری‌ها، تجهیزات و تاکتیک‌ها، کیفیت نیروی انسانی، مدیران، فرماندهان و پرسنلی است که در سطوح مختلف در حال انجام ماموریت هستند.

وی با تاکید بر ارتقای سطح معنویت، تقوا و ایمان در جلب اعتماد خدا برای خودسازی خاطرنشان کرد: با توکل به خدا و تلاش و خودسازی خواهیم توانست در عرصه‌های انجام ماموریت و پاسداری از انقلاب اسلامی گام موثری برداریم ؛ در شرایطی که امروز شاهد هستیم دشمن با همه ابزارو امکانات خود سعی درایجاد یاس و ناامیدی در جامعه دارد، رسالت هر پاسدار، پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی و امید آفرینی و مبارزه با فضای آلوده توام با توسعه فضای یاس و نا امیدی می باشد.

سرلشکر جعفری در ادامه خاطرنشان کرد: شرایط انقلاب پیچیده وحساس است و همه دلسوزان و علاقه‌مندان به نظام و انقلاب اسلامی نسبت به وضعیت فعلی و به ویژه شرایط اقتصادی دغدغه داشته و نگرانند؛ دشمن با توجه به وجود زمینه سوء تدبیرها و ضعف مدیریتی و فرصتی که این شرایط را ایجاد می‌کند، تحریم‌هایی را اعمال کرده تا با فشار از این طریق بتواند استفاده بیشتری را ببرد اما بسیاری از مشکلات جاری کشور در همین شرایط فشار دشمن با نگاه درست به مسائل قابل حل است.

وی شرایط امروز را ناشی از تفاوت دیدگاه مدیریتی عنوان و تصریح کرد: در این شرایط حساس همه به دنبال راه‌حل هستند و ما به عنوان پاسدار انقلاب اسلامی باید بدانیم ریشه اصلی این مسائل چیست؟

فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه شرایط پیچیده و حساس امروز برآیند چند مولفه اصلی است که اگر آنها را تفکیک کنیم شاید بهتر به راه حل برسیم، تصریح کرد: نخستین مولفه تاثیرگذار بر وضع موجود که همواره نیز وجود داشته است، دشمنی دشمنان خارجی و مخالفان داخلی که ضد انقلاب ها هم جزو آنها هستند، می باشد.

وی افزود: در مقطع کنونی شاهد اتحاد تمامی دشمنان انقلاب اسلامی با یکدیگر علیه انقلاب و ملت ایران هستیم که امری طبیعی است ، اما این دشمنان امروز تمرکز خود را از سویی بر مسائل اقتصادی، تحریم و فشار اقتصادی و از سوی دیگر بر عملیات روانی و رسانه ای با هدف ناکار آمد نشان دادن نظام قرار داده اند.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه اقدامات دشمن را باید به فرصت تبدیل کنیم همانگونه که هشت سال دفاع مقدس با تمام سختی ها برای ما به فرصتی ارزشمند مبدل شد، گفت:توسعه و گسترش انقلاب اسلامی و گفتمان الهام بخش آن در منطقه و دنیا ثمره مقاومت هشت ساله مردم ایران در دوران دفاع مقدس است و می توان دفاع مقدس را خمیر مایه انقلاب اسلامی نامید.

وی در ادامه با یادآوری خباثت های دشمنان ملت ایران در ایجاد آشوب در کشور ،تصریح کرد: فتنه سال۸۸ فتنه بزرگی علیه انقلاب اسلامی بود که به فرصت تبدیل شد و حماسه ۹دی را آفرید؛ اقدامات و دشمنی های اخیر دشمنان هم باعث میشود تا مردم با همه مشکلاتی که دارند و اعتراض را حقشان میدانند در مقامل خواسته دشمنان و سلطنت طلبان و منافقان مقابل آشوب و اغتشاش بایستند.

سرلشکر جعفری شرایط حساس امروز را برآیند چندین مؤلفه عمده و اساسی دانست و اظهار کرد: دشمنی دشمنان خارجی که همواره در تلاش برای توقف پیشرفت انقلاب اسلامی هستند ؛ شیطنت برخی مخالفان داخلی که نشأت گرفته از تفاوت نگاه آنها با دیدگاه انقلابی و مبتنی بر اسلام ناب محمدی (ص)است، از مهمترین مولفه‌هایی است که از آنها می توان به عنوان تهدید و مشکل یادکرد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص اقتصاد مقاومتی گفت: در اقتصاد مقاومتی باید نگاه به درون باشد اما متاسفانه شاهدیم برخی همچنان به این مهم باور نداشته و نگاه به بیرون دارند.

سرلشکر جعفری سوء مدیریت ، مهجوریت و غربت مدیریت جهادی در کشور را از دیگر مشکلات امروز برشمرد و یادآور شد دردوران جنگ بنی صدر دیدگاه لیبرالی مادی گرایی به جنگ داشت و این دیدگاه مانع حضور نیروی مردمی در جنگ بود .

وی افزود: به محض اینکه این نوع نگاه جای خود را به دیدگاه انقلابی مبتنی بر دیدگاه ولایت داد ، خرمشر آزاد شد و با یک تفاوت دیدگاه شاهد بودیم که خرمشهر با نقش پذیری نیروهای مردمی ازاد شد.

فرمانده کل سپاه در ادامه تصریح کرد : با وجود نقاط ضعف اما نقاط مثبت و فرصت های زیادی در کشور وجود دارد و خیلی بیشتر از نقاط ضعف و تهدید ها است و علت استواری انقلاب اسلامی هم همین عوامل برتری و فرصت ها است.

وی یکی از نقاط قوت و ارزشمند را مردم انقلابی بصیر ،نجیب و ولایی ایران اسلامی دانست و افزود: اعتقادات وارادت و حب ائمه در دل مردم است و عنایت ائمه به مردم نیز از نقاط قوت اساسی است. یکی از مهم ترین مسائل هم فرهنگ ایران و فرهنگ زیر بار ظلم نرفتند و مقاومت است فرهنگ اقتدار است.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه با وجود برخی انتقادات به عملکرد ضعیف برخی مسئولین ، حمایت جانانه مردم از نظام همیشه با نظام جمهوری اسلامی بوده و خواهد بود ، گفت: باورمقاومت وایستادگی و خودباوری در ایران علاوه بر اینکه به مردم ما اثبات شده بلکه به دیگر کشورها نیز سرایت کرده است.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه باید در جامعه روح امید دمیده شود ، گفت: تمرکز امروز دشمن بر ایجاد یاس و ناامیدی است و پاسداران انقلاب اسلامی در این برهه مهم و آزمون الهی نقش مهمی را بر عهده دارند.

سرلشکر جعفری در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از تلاشهای خالصانه دریادار فدوی در مدت تصدی فرماندهی نیروی دریایی سپاه ، افزود: سردار تنگسیری نیز نیرویی عملیاتی است و یک فرمانده مقتدر، با خدا ، مخلص و آشنا با درد رده‌های پایین‌تر و توانمند است و امیدواریم پاسخ حُسن اعتماد مقام معظم رهبری را ادا کرده و نیروی دریایی سپاه همچون گذشته که رشد صعودی داشته، بتواند این مسیر را ادامه دهد و با همت و تلاش همه پاسداران نیروی دریایی، نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بهتر از گذشته مسیر رشد و ارتقای توانمندی ها و امر مهم بازدارندگی نسبت به دشمن را طی کند.