رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر:

تلاش امدادگران در خدمت رسانی به قریب ۵۰ هزار مسافر نوروزی/نجات ۳ هزار تن از خطر حوادث

به گزارش نویدتهران،رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به انجام ۴ هزار و ۴۰۵ ماموریت امدادی تلاشگران هلال‌احمر به مسافران نوروزی از ۲۴ اسفند سال گذشته تا ساعت ۸ صبح ۱۲ فروردین امسال، خبرداد: در این مدت ۴۹ هزار و ۷۲۱ تن از هموطنان در اقصی نقاط کشور خدمات امدادی لازم را دریافت کرده‌اند.

مرتضی سلیمی با ارائه جزئیات اجرای طرح امداد و نجات نوروزی هلال‌احمر در ۱۸ روز گذشته، گفت: از میان ۴۹ هزار و ۷۲۱ مسافر نوروزی دریافت‌کننده خدمات امدادی هلال‌احمر در سراسر کشور، ۲ هزار و ۸۸۱ نفر از خطر حوادث نجات یافته، ۲ هزار و ۷۵ مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده و ۳۲ هزار و ۱۴۱ مسافر با تلاش امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر به صورت سرپایی مداوا شدند.
وی با اشاره به اسکان ۱۳ هزار و ۵۸۱ تن از مسافران نوروزی، بیان کرد: از این تعداد ۸۲۸ نفر به صورت اضطراری اسکان داده شده و در مجموع ۱۲ هزار و ۷۵۳ نفر از مسافران نوروزی نیز از خدمات اسکان هلال‌احمر بهره‌مند شدند.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر به عملیات رهاسازی مصدومان در سوانح ترافیکی اشاره و اظهار کرد: ۳۳۱ مورد عملیات رهاسازی انجام و ۶۳۲ مصدوم سوانح ترافیکی، رهاسازی شدند.