واعظی خبر داد:

تقویت پروتکل‌های ارتباطی جاده نجف تا کربلا

%d9%88%d8%a7%d8%b9%d8%b8%db%8c

وزیر ارتباطات گفت: تقویت پروتکلهای ارتباطی در مسیر نجف تا کربلا, توافق و پرداخت هزینه برای تامین اینترنت رایگان زائران در مسیر نجف تا کربلا و نصب بیش از ۳۰۰ ایستگاه تلفن رایگان از موارد مورد توافق با طرف عراقی برای تسهیل در امور ارتباطی زائران است.

محمود واعظی در حاشیه بازدید از زیرساخت های ارتباطی مرز شلمچه و در جمع خبرنگاران اظهارداشت: خدماتی که مردم در مسیر مرز شلمچه فراهم کردند قابل تقدیر و کم نظیر است, وزارت ارتباطات همانند سایر دستگاه های خدمت رسان در راستای تسهیل در ارتباطات زائران اقدامات موثری داشت.

به گزارش نوید تهران وبه نقل ازتسنیم،وی افزود: آن مشکلات و مواردی که در امور زائران و مربوط به وزارت ارتباطات بود از ماه‌ها قبل برای پیگیری آن برنامه‌ریزی و اقدام شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: همه زیرساخت های مورد نیاز ارتباطی به ویژه در زمینه مکالمه و اینترنت در مرز شلمچه فراهم شده است به طوری که همزمان بیش از ۱۰ هزار زائر می‌توانند به مکالمه بپردازند.

وی گفت: در ماه گذشته از وزیر ارتباطات عراق دعوت کردیم و در تهران دیداری داشتیم در این دیدار مقرر شد که تعرفه مکالمه زائران با سیم کارت‌های عراقی و ایرانی کاهش بدهیم.

واعظی بیان کرد: خوشبختانه تعرفه مکالمه زائران با سیم کارت‌های ایرانی کاهش ۵۵۰ تومانی داشت همچنین طرف عراقی نیست تعرفه مکالمات با سیم کارت‌های عراقی را کاهش داد.

وی اظهارداشت: از دیگر توافق‌ها در این دیدار توافق توزیع طرف سیم کارت‌های عراقی در مناطق مرزی داخل کشور بود.

واعظی گفت: تقویت پروتکل‌های ارتباطی در مسیر نجف تا کربلا, توافق و پرداخت هزینه برای تامین اینترنت رایگان زائران در مسیر نجف تا کربلا و قراردادن بیش از ۳۰۰ ایستگاه تلفن رایگان در این مسیر موارد مورد توافق با طرف عراقی برای تسهیل در امور ارتباطی زائران بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: تمامی امکانات و زیرساخت‌های ارتباطی برای خدمت‌رسانی به ۲ تا ۳ میلیون زائر اربعین حسینی فراهم است و پیش‌بینی می‌کنیم زائران با مشکلی مواجه نشوند.