رییس‌ جمهور هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید فنلاند:

تقویت مناسبات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی تهران – هلسینکی ضروری است

به گزارش نویدتهران،رییس جمهور، روابط ایران و فنلاند را مثبت و رو به گسترش دانست و بر ضرورت تلاش در راستای توسعه و تقویت مناسبات و همکاری‌های تجاری، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی تهران – هلسینکی تأکید کرد.
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه هنگام دریافت استوارنامه “کیو نوروانتو” سفیر جدید فنلاند در تهران، با اشاره به ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و پیشرفت‌های دو کشور در بخش‌های مختلف از جمله، صنعتی و علمی، اظهار داشت: افزایش ارتباط‌ و همکاری‌های علمی و فناورانه ایران و فنلاند مفید و حائز اهمیت خواهد بود.
دکتر روحانی خاطر نشان کرد: خوشبختانه امروز ظرفیت‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری در ایران وجود دارد و کارآفرینان و سرمایه‌گذاران فنلاندی هم می‌توانند در این بخش‌ها حضور فعال داشته باشند.
رییس جمهور همچنین با اشاره به جاذبه‌های گسترده طبیعی، تاریخی و فرهنگی در ایران و فنلاند بر توسعه روابط دو ملت و تقویت گردشگری میان دو کشور تأکید کرد.
“کیو نوروانتو” سفیر جدید فنلاند نیز ضمن تقدیم استوارنامه خود به رییس جمهوری کشورمان، حضور در جمهوری اسلامی ایران به عنوان سفیر کشور فنلاند را برای خود مایه افتخار دانست و گفت: روابط تهران – هلسینکی در سال‌های اخیر رو به توسعه بوده و مقامات عالی‌رتبه دو کشور ارتباط و رایزنی‌های خوبی با هم داشته‌اند.
سفیر جدید فنلاند با اشاره به تعاملات رایزنی‌ها و توافقات انجام شده میان سرمایه‌گذاران، فعالان اقتصادی و هیأت‌های تجاری ایران و فنلاند بر ضرورت اهتمام در راستای اجرای توافقات انجام شده، تأکید کرد.