در حاشیه همایش سفیران سلامت صورت گرفت؛

تقدیر وزیر بهداشت از آموزش وپرورش به علت حذف آزمون از دوره ابتدایی

به گزارش نویدتهران،وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه همایش سفیران سلامت از آموزش وپرورش به علت حذف آزمون از دوره ابتدایی تقدیر کرد.
سید حسن قاضی زاده هاشمی در همایش سراسری سفیران سلامت که در دبیرستان دخترانه نرجس منطقه ۶ تهران برگزارشد،از آموزش و پرورش به علت حذف آزمون های مقطع ابتدایی تشکر کرد واظهار کرد: ‌در کشور ما توجه به سلامت روان بی معنی است و رسانه‌ها که باید مشوق سلامت روان باشند خود بیمار هستند و دراین مورد استثنایی قائل نیستم.چرا باید آمار طلاق و آسیب‌ها در کشور بالا باشد؟ به این دلیل که خانواده‌ها، رسانه‌ها و مدارس صحیح عمل نمی‌کنند.

وزیر بهداشت با تاکید بر این که آموزش و پرورش باید به بخش تربیتی که بیشترین نیاز جامعه است توجه کند، گفت: در دوران مدرسه و دانشگاه درس های زیادی فراگرفتیم، اما آنچه مهم است، درس زندگی است که آینده ایران و انقلاب و دانش آموزان را می‌سازد.

دکتر هاشمی با اشاره به این که وزارت آموزش و پرورش گام های اولیه را در راستای سلامت روان برداشته است، افزود: یکی از گرفتاری‌ های ما در ایران حسادت، رقابت‌های منفی و چشم و هم‌چشمی است. ما از این صفات رنج می‌بریم، این مسائل را در سنین مدرسه باید اصلاح کرد.

وی افزود: ایران عزیز ما آینده بسیار خوبی دارد و افراد زیادی در داخل کشور دلسوز هستند، اما سرد وگرم دنیا را کمتر چشیده‌اند، به همین دلیل به هر چیزی ایراد می‌ گیرند، اما راه حل ارائه نمی دهند و ما هم در رودخانه ای افتاده ایم که ناامیدی را ترویج می دهد، این کار فقط روح و روانمان را اذیت می‌ کند و کشور را در معرض خطرات جدی قرار می دهد.

دکتر هاشمی گفت: به دانش آموزان توصیه می کنم از هرچه انرژی منفی است دوری کنند و در راه سازندگی قدم بردارند و یقین داشته باشند که آینده روشن است.