علاءالدین بروجردی :

تفکر داعشی سال‌ها به مسیر خود ادامه خواهد داد/ افغانستان و آفریقا مقصد اسکان داعش

به گزارش نویدتهران،رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه داعش در شرایط فعلی به مناطقی مانند افغانستان می‌رود، گفت: اکنون داعشی ها به افغانستان رفته‌اند و در کشورهای آفریقایی نیز همانند گذشته حضور خواهند یافت.
علاءالدین بروجردی در خصوص آینده داعش اظهار داشت: داعش به عنوان یک تشکل نظامی و سیاسی در سوریه و عراق شکست خورده است و این شکست سبب روسیاهی آمریکا شد زیرا ایالات متحده حداقل ۲۰ سال زمان را برای شکست دادن داعش تعیین کرده بود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در مدتی بسیار کوتاهتر از آنی که آمریکا تعیین کرده بود، جمهوری اسلامی ایران و روسیه بنا به دعوت ۲ دولت عراق و سوریه کمک کردند تا با حضور نیروهای مردمی و نظامی عراق و سوریه، داعش شکست خورد.

وی با بیان اینکه تفکر داعشی سال ها به مسیر خود ادامه خواهد داد، افزود: تفکر داعش آمیزه‌ای از وهابیت و نوآوری‌های سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و انگلیس است که سعی می‌کنند در هر محیطی به رنگ و بوی آن جا مورد استفاده قرار دهند.

بروجردی با بیان اینکه دود ناشی از اقدامات گروه های تروریستی به چشم حامیان تروریست ها می‌رود، متذکر شد: هزاران نفر از چشمان رنگی‌های کشورهای اروپایی به عضویت داعش درآمدند که نشان دهنده این واقعیت است که کشورهایی که چاهی را برای جهان اسلام حفر کرده بودند، اکنون درگیر همان موضوع شده اند و نگران هستند.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه داعش در شرایط فعلی به مناطقی همانند افغانستان می‌رود، گفت: اکنون داعشی ها به افغانستان رفته‌اند و در کشورهای آفریقایی نیز همانند گذشته حضور خواهند یافت ولی بسیاری از تروریست ها به کشورهای خود بازمی‌گردند و با تفکر تکفیری خود تبدیل به غده‌ای سرطانی می‌شوند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دستگاه‌های اطلاعاتی کشور با دستگاه های اطلاعاتی سایر کشورها ارتباط دارند.