سرلشکر باقری :

تغییر مسیر هواپیماهای خارجی به سمت ایران به دلیل آسمان امن آن است

به گزارش نویدتهران، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا گفت: تغییر مسیر هواپیماهای خارجی به سمت ایران به دلیل آسمان امن آن است

سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با نتیجه و تغییرات و تحولات و تهدیدات و اینکه هنوز تهدیدات تهاجمات هوایی و موشکی هر چند اندک به ایران وجود دارد پدافند هوایی طی چند سال اخیر در اولویت قرار گرفته و برنامه‌ریزی‌های زیادی در این راستا شده است.

وی افزود: در همین راستا سامانه‌های به‌روز جهان برای مقابله با تهدیدات فرامنطقه‌ای و پیشدستی در برابر آنها مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته و برنامه‌ریزی‌های زیادی صورت گرفته است.

سرلشکر باقری تاکید کرد: امروز همه مدیران نیروهای مسلح به اولویت قرارگاه پدافند هوایی توجه دارند و قرارگاه با استفاده از ظرفیت‌های ارتش و سپاه در یک مجموعه توان خوبی ایجاد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: ما دیگر در حوزه پدافند هوایی دچار عقب‌ماندگی نیستیم و قرارگاه با توانی که صنعت دفاعی در اختیار آن گذاشته فضای امنی در کشور ایجاد کرده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: به همین دلیل است که بسیاری از هواپیماها و مسیرهای هوایی خارجی مسیر خود را به سمت آسمان امن ایران تغییر می‌دهند.