رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا:

تغيير رويکرد خدمت سربازي براي عدالت محوري امري ضروري است

به گزارش نویدتهران، رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با بیان اینکه سربازان از ارکان اصلي در نيروهاي مسلح هستند، گفت: تغيير رويکرد خدمت سربازي براي عدالت محوري امري ضروري است.

سردار “تقي مهري” در جلسه ميز سرباز با اشاره به تاثیرات فرمایشات مقام معظم رهبری امام خامنه ای (مدظله العالی) در عبور از فتنه اخير گفت: بحمدالله در این حوادث با درايت و تدابير حکيمانه فرمانده معظم کل قوا، نظام جمهوري اسلامي ايران در جنگي که به تعبير ایشان “جنگ امنيتي” بود، پيروز و بساط آشوبگران صهيونيستي و آمريکايي برچیده شد.

وی با ادای احترام به مقام شامخ شهداي ناجا در حوادث اخير عنوان کرد: نيرو هاي جان برکف ناجا در سراسر کشور با بصيرت و رشادت در مقابل فتنه های طراحي شده دشمنان ايستادند و خون خود را فداي امنيت مردم کردند.

رئيس سازمان وظيفه عمومي ناجا با بیان اینکه تغيير رويکرد خدمت سربازي براي عدالت محوري امري ضروري است، افزود: سربازان یکی از ارکان اصلي در نيروهاي مسلح هستند و توجه به جايگاه آنان در ساختار سازماني نيروهاي مسلح امری مهم است چراکه امنيت شغلي سربازان ارتقاء می یابد و حقوق سربازان نیز در جايگاه تبيين شده اجرا و حیطه وظایف کارکنان وظیفه در مسئوليت و ماموريت هاي محوله مشخص می شود.

وي با اشاره به اجرای طرح به کارگیری بهینه سربازان در نیروی انتظامی افزود: در راستای تدابیر فرمانده معظم کل قوا که فرمودند: “بايد احساس تضييع وقت و عمر به سرباز دست ندهد”، گام هاي بلندي در مسير دستیابی به عدالت محوري در حوزه سربازي برداشته شده ضمن اینکه با تلاش های صورت گرفته زمينه بهبود بهره وري سربازان در نيروی انتظامی نیز فراهم شده است.

سردار مهری تصریح کرد: بحمدالله در مرکز راهبردی ناجا با حمايت و مشارکت معاونت هاي ستادي ناجا و نمایندگان آنان درحوزه سربازی اقدامات خوبي در حال پيگيري است؛ ان شاءالله راهکارهاي مناسبي در راستاي جذب و سازماندهي بهينه سربازان در نیروی انتظامی احصاء و به مراجع مربوطه منعکس می شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا با اشاره به بيانيه گام دوم انقلاب گفت: بخش عمده اي از این بيانيه به نيروي انساني مرتبط است و با توجه به اينکه نيروي انتظامي انسان محور است بايد در اين زمينه کوشش مضاعفي صورت گيرد که بحمدالله ناجا در بحث بيانيه گام دوم پيشرو است.