اميردريابان علي شمخاني؛

تعرض به سفارت؛ خوش خدمتی دولت انگلیس به ولیعهد عربستان

به گزارش نویدتهران،دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تعرض به سفارت کشورمان در لندن، خوش خدمتی دولت انگلیس به خرید تسلیحاتی ۱۴ میلیارد پوندی ولیعهد عربستان است.

اميردريابان علي شمخاني در حاشيه بازديد از مجتمع خدمات فناوري دانشگاه صنعتي شريف درباره علت انفعال پليس و دولت انگليس در تعرض به سفارت کشورمان در لندن گفت: اين بازي پينگ پونگي طراحی شده دولت انگلیس بود که همزمان با سفر يکي از رهبران کشورهاي منطقه به لندن انجام شد.
وي تعرض به سفارت جمهوری اسلامی ایران را در لندن، خوش خدمتی دولت انگلیس به خرید تسلیحاتی 14 میلیارد پوندی ولیعهد عربستان از این کشور دانست که به شکل بسیار مفتضحی انجام شد.

شمخاني در پاسخ به اظهارات ضد ايران و مقاومت اسلامي وليعهد عربستان گفت: در منطق و ادبيات سياسي منطقه اي ما، رژيم صهيونيستي، امریکا بابت حمله به عراق و افغانستان و مروجان تروريسم در منطقه شرورند.
وی افزود: رییس جمهور اسبق آمریکا تلاش کرد لفظ شر را از رژیم اشغالگر قدس بردارد و در مقابل به کشور هایی که نوعا تامین کننده صلح و ثبات در منطقه هستند اطلاق کرد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به فرافکني وليعهد عربستان تاکيد کرد: اين خطا ناشي از کم عقلي است که زمان بايد پاسخ آن را به او بدهد.
شمخاني گفت: اين درحالي است که آنان متاسفانه در طول حيات سياسي خود با ترويج گروههاي تکفيري ، مرزهاي خونيني را در جهان اسلام ايجاد کردند.
دبير شوراي عالي امنيت ملي همچنين در پاسخ به پرسش ديگري در خصوص ضرورت حمايت از شرکت هاي دانش بنيان بعنوان محور اقتصاد مقاومتي اظهار داشت: يکي از نکات مورد تاکيد و مرکز ثقل اقتصاد مقاومتي ، شرکت هاي دانش بنيان است که عنصر اصلي و محوري ساماندهي وضعيت نيروهاي انساني متخصص محسوب مي شود .
وي گفت: جمهوري اسلامي ايران در 4 دهه انقلاب توسعه اي جهشي در حوزه نيروي انساني تحصيل کرده داشته است که به نظر مي آيد آنان بيش از آنکه مشکل باشند، راه حلند.
شمخاني افزود: همانطور که اين نيروهاي تحصيل کرده در مقطعي از جنگ، نيروي اساسي موجود و عامل اصلي برتري ايران بر صدام شدند امروز نيز اين نيروها که رقمشان 5 ميليون دانشجو است نيروي محرکه و لکوموتيو اصلي قطار اقتصاد ايران مي توانند باشند.
وي با اشاره به بازديد امروزش از دو مرکز علمي دانشگاهي خصوصي و دولتي گفت: در اين مراکز ظرفيت هاي بالايي در عرصه دانش بنيان ديدم که نه در جنبه کمي بلکه در عمل توانسته اند قابليت هاي خوب و راههاي بسيار مطلوبي براي ايجاد اشتغال و حل مسائل فني راهبردي ارائه دهند و با هزينه هاي حداقلي کارآمدي بسيار خوبي داشته باشند.
شمخاني افزود: از ديدن نيروي انساني شاغل در اين مراکز علمي خوشحال شدم بويژه آنکه ديدم دغدغه ملي جوانان که بايد حل معضلات علمي کشور باشد مدنظر آنان است.
دبير شوراي عالي امنيت ملي با اشاره به تزريق بیروني و غيربومي موضوعات فرعي مانند اينکه دغدغه هاي زنان کشورمان چيست اظهار داشت: بانوان کشورمان در حوزه هاي پیشرو علمی و فنی مانند؛ سايبري، ماهواره اي ، موشکي و پهپادي کارهاي بسيار خوبي انجام مي دهند.
وی گفت: درها، روی مردان و زنان، باز است تا افتخار بیشتری را نصیب انقلاب اسلامی ایران کنند.