حجت‌الاسلام صدیقی در نمازجمعه تهران:

تصمیم ابلهانه ترامپ باعث عکس العمل کشورهای اسلامی و تشکیل انتفاضه سوم شد

به گزارش نویدتهران،خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: تصمیم ابلهانه ترامپ در اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی باعث شد همه کشورهای اسلامی عکس العمل نشان دهند و مردم فلسطین با هم متحد شوند و انتفاضه سوم را تشکیل دهند.
حجت‌الاسلام کاظم‌صدیقی در خطبه های نمازجمعه امروز ( ۲۴ آذر) خطاب به مسئولان بیان‌کرد: اگر بخواهید در اداراتتان خدا، کار، نشاط، روح خدمت، اکرام به مردم باشد از خودتان شروع کنید.

وی ادامه داد: همه مشکلات خصوصا در حوزه اقتصاد با کلید تقوا قابل باز شدن است و این صریح آیات قرآن است. اگر با خدا زندگی کنید لذا وقتی خداوند در همه جا با ماست مانیز در همه جا با خدا باشیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به تصمیم ترامپ در اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی تاکید کرد: این مسئله سابقه دارد. سازمان ملل در ۲ قطعنامه که آن قطعنامه هم ظالمانه است زیرا به اسرائیل مشروعیت داد در آن تقسیمی که بین اسرائیل و فلسطین مصوب کرد، قدس را از برای فلسطینیان مصوب کرد.

حجت الاسلام صدیقی اضافه کرد: بعدها کنگره آمریکا تصویب کرد که قدس شریف پایتخت رژیم صهیونیستی باشد اما روسای جمهور قبل از ترامپ که آنها هم ماهیت همان ترامپ را دارند ولی او شرور بی نقاب است، این مصوبه را که خلاف قطعنامه های سازمان ملل است را اجرایی نکردند و ملاحظه منافع ملی شان را کردند.

وی در ادامه گفت: ترامپ چون داماد صهیونیست دارد و ریاست جمهوریش با همین صهیونیست ها شکل گرفته است لذا سیاست و منافع سرش نمی شود و موجود عجیب و غریبی است. گرچه همه ریاست جمهوری های آمریکا استقلالی ندارند و در پس پرده عوامل ثروت و قدرت که دنیا را غارت می کنند این روسای جمهور را جلو می اندازند، با همه این اوصاف این ترامپ بود که جرات کرد این حرف خطرناک را بزند و قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی معرفی کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه ترامپ با بی عقلیهایش مشکلات زیادی را برای کشور خود و جهان بشریت رقم زده است،‌ گفت: گر خدا خواهد عدو سبب خیر شود لذا ما که موحدیم و خدا را در ربوبیتش حکیم می‌دانیم، متوجهیم که ملت ما بر اساس فرمان خدا گام بر می دارد لذا با پیروی از رهبر موحد در خط خدا حرکت می‌کند و همواره شامل امدادهای غیبی می شود.

حجت الاسلام صدیقی تاکید کرد: ملت ما امدادهای الهی را در زمان انقلاب، جنگ تحمیلی، فتنه‌های ۸۸ و ۷۸ و همه جا دیده‌اند که از آستین خداوند برآمده و با این امدادها مردم در ادامه مسیر نیز دلگرم‌تر شده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: دیدیم که داعش را ساخته بودند تا حصار امنی برای رژیم صهیونیستی ایجاد کنند وقصد داشتندعراق و سوریه را تجزیه کنند که نه تنها به هدفشان نرسیدند بلکه باعث شدند نفوذ سیاسی، عبادی، عاطفی و نظامی ایران درکل منطقه تعمیق شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اظهار کرد: خطرهای جدید این توطئه گران در بعد مقاومت وبا تشکیل زینبیون، حیدریون ، فاطمیون ، بسیج ونجبا و تشکیل یک حلقه مستحکم دفاعی و نظامی شکست خورد و مقدمات زوال اسرائیل نه در مدت طولانی بلکه به همین زودی قطعی و غیر قابل انکار است.

حجت الاسلام صدیقی تصریح کرد: یکی از اهداف شوم آنها در طرح‌هایشان این بود که کشورهای اسلامی را با جنگ‌های داخلی به خودشان مشغول کنند و باعث شوند مسئله فلسطین که مهمترین مسئله جهان اسلام است به حاشیه رانده شود که تا حدی در این امر موفق بودند.

وی گفت: تصمیم ابلهانه ترامپ در اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی باعث شد همه کشورهای اسلامی عکس العمل نشان دهند و مردم فلسطین با هم متحد شوند و انتفاضه سوم را تشکیل دهند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران خاطر نشان کرد: این تصمیم باعث شد سران عضو کشورهای کنفرانس اسلامی گرد هم جمع شوند و در آن تصمیمات و اقدامات جهان اسلام را منعکس کنند واولویت فلسطین که مسئله مهم جهان اسلام است دوباره اولویتش را پیدا کرد و انزوای آمریکایی‌ها رقم خورد زیرا بسیاری از کشورها و همچنین اروپایی‌ها این موضوع را رد کردند.

حجت الاسلام صدیقی گفت: اینها همه امدادهای غیبی است که هرکاری می کنند تا به ما وا سلام ضربه بزنند، توطئه‌هاشان کمانه کرده وبه خودشان بر می گردد و ما هر روز قوی‌ترشده واستکبار وآمریکا ضعیف‌تر می شوند.

وی توصیه کرد: در این توطئه جدید آمریکا که آغاز شده، باید مردم فلسطین با هدایت‌های رهبر معظم انقلاب مسلح شده و مقاومت مسلحانه‌ای رادر دستور کار خود قرار دهند و کشورهای اسلامی به قطع نامه‌ها بسنده نکنند و به میدان بیایند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران به توصیه رهبر حزب الله لبنان اشاره کرد و تصریح کرد: او از مسلمانان خواسته است سفارتخانه اسرائیل را در برخی کشورها تعطیل و سفرای آمریکا را احضار کنند و یادداشتهای اعتراض آمیزی به آنها بدهند. همچنین یکی ازصاحبنظران عرب خواسته است همه کشورهای اسلامی خرید کالاهای آمریکایی و اسرائیلی را تا رسیدن به حق مطلوبشان تحریم کنند تا آمریکا در انزوای فکری ، سیاسی و نفرت جهانی قرار گیرد و تحت فشار دست از زورگویی و بی قانونی بردارد.

حجت الاسلام صدیقی در خصوص بحران یمن نیز اضافه کرد: امداد‌های الهی شامل حال مردم یمن شد و علی عبدالله صالح که مهره فتنه گر تحت نفوذ عربستان و امارات خائن بود، کشته شد. نگرانی‌های در یمن ایجاد شده بود که فتنه داخلی باعث شود قیام مردم مظلوم یمن به هم بریزد اما با کشته شدن علی عبدالله صالح مردم یمن منسجم‌تر شدند و امید است رژیم سفاک عربستان که با جنایات خود چیزی در یمن باقی نگذاشته به سزای اعمالش برسد.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه شورای عالی انقلاب فرهنگی و وحدت حوزه ودانشگاه خاطر نشان کرد: ما درقرآن علم مطلق نداریم و علم در ادیان الهی ابزار و راه و مسیر است لذا باید هدف و مبنا در علم مشخص باشد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: قبل از اینکه آمریکا و غرب کشورها را استعمار کنند و در دانشگاه‌ها ما از علم وفرهنگ دینی عقب نگه دارند خودمان دانشگاه ، جندی شاپور و خواجه نصیر طوسی ها را داشتیم وهمه علوم را با مبانی دینی و مقاصد معنوی ترتیب داده بودیم. لذا در مراکز علمی‌مان علوم سالم، مانند انرژی هسته ای صلح آمیز بود که هیچ خطری نداشت واشاعه دهنده بی عفتی نبود ودراین محیط‌ها هنجار شکنی و یاوه گویی وجود نداشت.

وی گفت: با ظهور انقلاب، علما درمسجد دانشگاه تهران به تحصن نشستند ودانشگاهیان نیزکنار علما دراین نهضت زیر پرچم ولی فقیه انقلاب کردند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی باید انقلاب را به صورت برنامه دربیاورد و صاحبان فکر را ترغیب کند تا دراتاق‌های اندیشه ورزی این مهم را به صورت برنامه درآورند. دانشگاه‌ها اگر به باید و نبایدهای حوزه و حوزه نیز اگر به نیازهای جامعه و دانشگاه توجه کند وشایستگی‌های یکدیگر را از هم دریافت کنند و علوم را هدفدار کنند، جامعه در سرعتی همواربه سرمنزل مقصود می رسد.

حجت الاسلام صدیقی در پایان خاطر نشان کرد: شهادت آیت الله دستغیب این معلم اخلاق و عالم اهل علم را به محضر شریف امام زمان (عج) و ملت انقلابی تبریک و تسلیت عرض می نمایم.