گزارشی از تشییع پیکر پاک خبرنگار صداوسیما،

شهیدمحسن خزایی دلباخته اسلام و انقلاب

%d8%ae%d8%b2%d8%a7%db%8c%db%8cپیکر پاک خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با حضور رئیس رسانه ملی و مسئولان کشوری و لشگری و جمعی از آحاد مردم تشییع شد.
تشییع پیکر پاک شهید محسن خزایی، خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما که عصر شنبه در حلب سوریه به شهادت رسید امروز صبح (دوشنبه) ساعت ۹:۳۰ دقیقه در مسجد بلال صدا و سیما برگزار شد.
به گزارش نوید تهران وبه نقل ازصداوسیما،پیکر پاک شهید خزایی پس از قرائت زیارت عاشورا و تشییع، به زاهدان منتقل و در آن جا به خاک سپرده می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی: شهید خزایی دلباخته اسلام و انقلاب

علی لاریجانی با حضور در مراسم تشییع شهید محسن خزائی گفت: هوای دفاع مقدس در ایران همچنان شکوفاست، قرار گرفتن خبرنگاران ما در میادین سخت و در کنار نیروهای مسلح نشانه دفاع از آرمان هاست.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: برای همه ما این لحظات، لحظاتی سخت است چراکه همه ما و مردم با گزارش های شهید خزایی مانوس بودیم اما این راه نشان می دهد که هوای دفاع مقدس همچنان بین ملت ایران جاری است.
وی تاکید کرد:‌ ملت ایران، ملتی مجاهد و استوار و در راه دفاع از آرمان های خود ثابت قدم است و چنین ملتی هرگز خوار و ذلیل نمی شود چراکه همواره روحیه مجاهدانه و پایداری خود را حفظ کرده است.
وی ادامه داد: پیام روشن ما این است که در راهمان راسخیم.
لاریجانی تاکید کرد: حضور ایران در سوریه به این خاطر است که حادثه کربلا دوباره تکرار نشود.
فرزندان و خانواده شهید محسن خزائی در حاشیه مراسم تشییع با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

رئیس سازمان صداوسیما: شهید خزایی راوی صادق در مقابل جبهه رسانه ای کفر

عبدالعلی علی عسکری در مراسم تشییع پیکر پاک شهید خزائی در مسجد بلال گفت: آن شهید والامقام برای دفاع از ملت مظلوم سوریه به شهادت رسید، مردی بزرگ که با داشتن تفکر انقلابی و تحلیل از دشمن و دشمنی ها با بصیرت هجرت کرد و در حین ادای وظایفش به شهادت رسید.
وی گفت: او یکی از آحاد خانواده بزرگ صداوسیماست، سازمانی خدوم که همواره در راه اعتلای ملت ایران و انقلاب اسلامی تلاش کرده و خواهد کرد و همه شما عضو این خانواده بزرگ هستید .
رئیس رسانه ملی، شهید خزائی را خبرنگاری در تراز رسانه ملی دانست که با درک عمیق از تحولات جهانی برای رفتن به آن دیار و دفاع از حق تصمیم گرفت و مظلومیت های ملت سوریه و مجاهدان را گزارش می کرد.
علی عسگری در ادامه شهید خزایی را خبرنگاری شجاع دانست و تصریح کرد: شجاعت از خصلت های خبرنگاران رسانه ملی است همچنان که در همه میدان های خطر حاضر می شوند و روایتگر وقایع برای ملت ایران هستند.
وی شهید خزائی را خبرنگاری هنرمند، تصویرشناس، فصیح و بلیغ و زیبایی شناس برشمرد و گفت: او همچنین خبرنگاری شهادت طلب بود و می دانست در مسیری پا می گذارد که به سوی شهادت می رود همچنان که از دل نوشته هایش این حقیقت مشخص است و شجاعانه به میدان ها وارد شد و جان خود را به خدا تقدیم کرد.
علی عسکری افزود: آن شهید والامقام فرزند سیستان و بلوچستان و یکی از قهرمانان و پهلوانان آن دیار بود و بدون شک خاکسپاری ایشان در آن سامان موجب ارتقاء انقلاب و عظمت اسلام در آن جا خواهد شد.
رئیس رسانه ملی در پایان شهادت شهید خزائی را به محضر امام زمان (عج)، امام خامنه ای به ویژه به خانواده های مکرم آن شهید و نیز به ملت ایران، آحاد مردم سیستان و بلوچستان و خانواده صدا و سیما تبریک و تسلیت گفت.

فرزند شهید محسن خزائی: تنها خواسته پدرم حمایت از ولایت بود

محمد هادی خزایی در مراسم تشییع پیکر پدرش گفت: راه، هدف و شیوه شهید در گزارش هایش معلوم بود.
وی در ادامه تصریح کرد: شهید همیشه می گفت؛ یار و یاور ولایت باشید و ولایت را تنها نگذارید.
فرزند شهید محسن خزائی تاکید کرد: باید به میدان بیائیم و رهبر معظم انقلاب را تنها نگذاریم.
محمد هادی خزایی در پایان گفت: ان شاالله حاج قاسم سلیمانی سلامت باشد و انتقام خون پدرم را از تکفیری‌ها بگیرد.