تشریح خدمات پلیس راهور ناجا با بهره گیری از فرآیند هوشمندسازی

به گزارش نویدتهران، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه مطابق تدابیر فرمانده نیروی انتظامی موضوع “تحول سیستمی” در حوزه های بهره مندی از نوآوری در سامانه ها و تجهیزات را دنبال و اجرایی کرده ایم، خدمات این پلیس با بهره گیری از فرآیند هوشمندسازی را تشریح کرد.

سردار “سید کمال هادیانفر” در آیین افتتاح پروژه های هوشمندسازی پلیس اظهار داشت: بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) درود و رحمت می فرستیم و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس ، مدافعان حرم و حریم امنیت به ویژه سپهبد شهید “حاج قاسم سلیمانی” و شهیدان نیروی انتظامی را گرامی می داریم و برای فرماندهی معظم کل قوا “مدظله العالی” آرزوی طول عمر توام با صحت و سلامتی داریم و فرصت رامغتنم شمرده و فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی را به همه همکارانم در سراسر کشور تبریک می گویم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با اشاره به افتتاح پروژه های هوشمندسازی پلیس ادامه داد: همه جوامع به ویژه کشورهای توسعه یافته نیازمند ” تحول ” و ” هوشمندسازی” در حوزه هایی چون “دولت هوشمند “، “آموزش و کسب و کار هوشمند”، ” شهروند هوشمند”، ” امنیت هوشمند” و … هستند.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه گامی که امروز نیروی انتظامی برداشته، بخشی از آن “زیست بوم کلان” در حوزه هوشمند سازی است، ادامه داد: الحمدلله نیروی انتظامی در هوشمندسازی و بهره مندی از فناوری های نوین پیش گام است و در این حوزه پلیس راهنمایی و رانندگی در حوزه هایی چون مدیریت، ارائه خدمات ، شماره گذاری، اجرائیات، ترخیص، مدیریت یکپارچه تصادفات و … مبتنی بر فناوری های روز دنیا گام های مطلوبی برداشته است.

سردار هادیانفر با اشاره به ارائه خدمات پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در بسترهای اینترنتی در راستای تحقق هوشمندسازی پلیس یادآور شد: در ارائه خدمات از قاعده “پیش بینی پذیری” و ” کاهش هزینه های مردم و سازمان( ناجا )” بهره مند می شویم.

وی ادامه داد: اصلاح روش ها و فرآیندها در این پلیس در تداوم گام هایی است که در راستای هوشمندسازی برداشته ایم؛ ما در پلیس راهور مطابق تدابیر فرمانده نیروی انتظامی موضوع” تحول سیستمی” در حوزه های نوآوری در سامانه ها و تجهیزات را دنبال و اجرایی کرده ایم و این گام ها از سال گذشته برداشته شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ادامه داد: ایجاد ارتباط پیامکی با ۳۶ میلیون راننده توسط این پلیس جاری و ساری شده است؛یک ارتباط دو سویه با مردم ( رانندگان ) ایجاد کردیم برای اینکه این جامعه هدف از موضوعات مربوطه مطلع شوند؛همچنین با راه اندازی سامانه رفع توقیف و سیستماتیک کردن این فرآیند،  با کاهش ۵ هزار مراجعه کننده در روز مواجهه شده ایم.

سردار هادیانفر با اشاره به ارائه خدمات نقل و انتقال خودرو در بستر اینترنتی ( نوبت دهی اینترنتی) خاطر نشان کرد: با توسعه دست افزار سپهر ، ۸۰ درصد از جرایم با این دست افزارها ثبت و اعمال می شود و فرآیند ” کاغذی ” در حال منسوخ شدن است.

وی اشاره کرد: استفاده از دست افزارهای سپهر به افسران راهنمایی و رانندگی این امکان رامی دهد که در زمان اعمال قانون کلیه اطلاعات مربوط به راننده و خودرو را داشته باشند.

این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: به زودی با شبکه یکپارچه ” ترسیم کروکی الکترونیکی” ، با همکاری بیمه شاهد این خواهیم بود که بیش از ۲ هزار میلیارد تومان خسارات مربوط به کروکی های تقلبی به صفر کاهش یابد.

وی همچنین با ارائه توضیحاتی درباره تلاش برای راه اندازی آموزشگاه های رانندگی به صورت مجازی تاکید کرد و گفت: با فرآیند های هوشمندسازی به دنبال تسریع و تسهیل خدمات دهی به مردم هستیم؛ پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا سالانه ۳۵ میلیون و ۵۰۰ هزار خدمت به جامعه هدف ارائه می کند؛ یعنی سهم ۵۱ درصدی از کل خدمات دهی ناجا بر عهده این پلیس است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه ۸۵ میلیون نفر از جمعیت کشور ( راننده ، سرنشین، عابر) به نوعی همه کاربر ترافیکی هستند و از خدمات ما بهره می برند، خاطر نشان کرد: سالانه ۷ میلیون و ۴۰۰ هزار خدمت در حوزه شماره گذاری خودرو ارائه می دهیم و با راه اندازی نوبت دهی اینترنتی درشماره گذاری و فرآیند نقل و انتقال خودرو شاهد رضایت مندی مردم هستیم.

سردار هادیانفر با بیان اینکه سامانه های هوشمند این پلیس در بستر اپلیکیشن ” پلیس همراه من” و سایت “پلیس راهور” بارگذاری شده است،تاکید کرد: مردم با مراجعه به این سامانه ها می توانند به سهولت از خدمات راهنمایی و رانندگی ناجا بهره مند شوند.