فرمانده مرزبانی ناجا؛

تسهیل تردد زوار اربعین با بازگشایی مرز خسروی/ برخورد مرزبانی با کولبران کذب است

به گزارش نویدتهران،فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه برخورد مرزبانی با کولبران کذب بوده، وضعیت مرز خسروی را تشریح کرد و گفت: بازگشایی این مرز به نفع زائران اربعین است.
سردار  قاسم رضایی  در جمع خبرنگاران در رابطه با شرایط مرز استان کرمانشاه اظهار داشت: مردم استان شهید پرور کرمانشاه نقش بسیار موثری در امنیت مرزهای غرب کشور ایفا می کنند و در دوران ۸ سال دفاع مقدس هم رشادت های مردم این دیار، موید این ادعاست.

وی افزود: این استان حدود ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد و با مدیریت های صورت گرفته، مشکلات این مرز به حداقل رسیده است.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به وضعیت مرزها در شرق کشور عنوان کرد: گاهی اوقات در مرزهای افغانستان و پاکستان مشکلاتی از قبیل قاچاق مواد مخدر و … داریم، اما در حال بهبود وضعیت این مرزها هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به همکاری های دو جانبه میان جمهوری اسلامی ایران و ترکیه برای برقراری امنیت مرزهای مشترک بیان کرد: در مرزهای غربی نیز تعاملات خوبی با کشور ترکیه برقرار و نشست های موثری را برای بهبود مرزهای مشترک برگزار کرده ایم، به طوری که حتی از ورود سلاح های شکاری ( تولید کشور ترکیه) به کشور قاطعانه جلوگیری می کنیم.

فرمانده مرزبانی کشور درباره وضعیت کولبران اظهار کرد: برخی افراد با اظهار نظرهای غیرکارشناسی، در حق مرزبانان کم لطفی می کنند و ادعا دارند که مرزبانان جمهوری اسلامی با کولبران مقابله می کنند! در حالی که این نظرات، کذب و کاملا نادرست است.

وی ادامه داد: کولبران زمان،مسیر تردد و نوع کالاهایشان مشخص است؛ ما با متجاوزان مرزی برخورد می کنیم زیرا قانون، آنها را مجرم می شناسد. آن دسته از افرادی که بین دو کشور به صورت “غیرمجاز ” تردد و کالاهای قاچاق وارد کشور می کنند را جزء قاچاقچیان می شناسیم و برخورد با آنها از خواسته های مردم و مرزنشینان است.

سردار رضایی در ادامه با اشاره به نقش دستگاه های متولی در ارتقاء امنیت مرزها، خاطر نشان کرد: قانون اساسی برای مرزبانان اختیاراتی قائل شده و مردم هم از ما می خواهند که شبانه روز از مرزهای کشور دفاع و حراست کنیم، بنابر این به هیچ عنوان اجازه ورود کالاهای قاچاق و غیر مجاز را به کشور نمی دهیم.

وی در پایان، درباره تردد زوار اربعین از مرز خسروی گفت: زیر ساخت های کافی در این مرز وجود دارد و یکی از مزیت های آن نسبت به سایر مرزها نزدیک بودن آن به مرکزیت عراق است، به دلیل وضعیتی که در خاک عراق وجود دارد، مسئولان این کشور برای گشایش آن با احتیاط عمل می کنند، اما امیدواریم که این مرز هر چه سریعتر فعال شود تا از بار تردد در سه مرز مهران، چذابه و شلمچه بکاهد، برقراری مرز خسروی به سود هر دو کشور و از همه مهمتر به نفع زائران اربعین حسینی (ع ) است.