در پیامی خطاب به رییس مجلس عراق مطرح شد؛

تسلیت دکترلاریجانی در پی شهادت جمعی از مردم عراق و زوار ایرانی در حمله تروریستی ذی قار

به گزارش نویدتهران،رئیس مجلس شهادت جمعی از مردم بیگناه عراق و زوار ایرانی را تسلیت و از مسئولین امر درخواست پیگیری فوری موضوع و رسیدگی به مداوای مجروحین کرد.

دکترعلی لاریجانی درپیامی خطاب به آقای سلیم الجبوری رئیس مجلس نمایندگان جمهوری عراق، حمله تروریستی در استان ذی قار را محکوم و شهادت جمعی از مردم بیگناه عراق و زوار ایرانی را تسلیت گفت.متن پیام رییس مجلس شورای اسلامی به شرح ذیل است:

جناب آقای سلیم الجبوری ‌‌

رییس محترم مجلس نمایندگان جمهوری عراق

السلام و علیکم و رحمه الله و برکاته

وقوع حمله تروریستی در استان ذی قار و شهادت جمعی از مردم بیگناه عراق و زوار ایرانی عتبات عالیات را دریافت نمودم.

اینجانب ضمن محکوم کردن این جنایت تروریستی از درگاه خداوند متعال برای شهدای حادثه علو درجات و برای مجروحان شفای عاجل مسئلت می نمایم. همچنین مراتب همدردی خود را با خانواده های ایرانی بازمانده این حادثه تروریستی ابراز نموده و از مسئولین امر می خواهم که نسبت به پیگیری فوری موضوع و رسیدگی به مداوای مجروحین اقدام نمایند.

جای تردید وجود ندارد که این وقایع ناشی از درماندگی و استیصال تروریست ها و حامیان انها بوده و بدلیل پیروزی و موفقیت های بزرگ و پی در پی دولت، ملت، نیروهای مسلح و حشد الشعبی عراق در صحنه سیاسی و میدانی در مبارزه با تروریسم تکفیری است، توفیقات مهمی که با عنایت الهی و مرجعیت معظم دینی آینده ای درخشان را برای ملت بزرگ عراق رقم زده است.

با اغتنام از فرصت، بار دیگر تاکید می نمایم که تقویت و تحکیم امنیت، حفظ حاکمیت و وحدت ملی و تمامیت ارضی عراق سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران می باشد.

علی لاریجانی

رییس مجلس شورای اسلامی