سردار قاسم رضایی:

تردد بيش از ۷۰۰ هزار زائر از مرزهاي سه گانه

به گزارش نویدتهران، فرمانده مرزباني ناجا گفت : تاکنون حدود ۷۰۰ هزار نفر از مرزهای سه گانه به سمت عتبات تردد کردند.

سردار قاسم رضایی پس از پايش هوايي از مرزهاي سه گانه( مهران، شلمچه و چذابه) در جمع خبرنگاران گفت: امروز ايران اسلامي ميزبان زائران اباعبدالله الحسين(ع) از كشورهاي پاكستان، افغانستان، ازبكستان، آذربايجان و … است و زائران عزيز كه طي طريق مي كنند و وارد خاك مقدس كشورمان مي شوند مورد استقبال و میزبانی ایرانیان هستند.

وی با اشاره به دیدار دیپلماتیک با همتای عراقی خود در روز گذشته تصريح كرد: ديروز نشست هاي مختلفي در نقطه صفر مرزي در شهر مهران با همتاي عراقي خود داشتيم كه اين نشان از يك عمليات مشترك بين كشور ايران و عراق برای خدمات دهي به زائران اباعبدالله الحسين (ع) است و الحمدلله وضعيت بسيار مطلوبي در مرزها داريم و تا كنون هيچ گونه نا امني گزارش نشده است.

فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: امروز همه بسترها براي تردد قدوم پاك زائران حسيني مهيا است و ما مرزبانان افتخار داريم در مرزهاي سه گانه در خدمت زائران عزيز باشیم.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به همكاري ارگان ها و سازمان هاي امدادي از جمله اورژانس، هلال احمر، نيروهاي مسلح و … در خدمات دهی به زوار بيان کرد: تاکنون بیش از ۷۰۰ هزار نفر از مرزهای سه گانه به سمت عتبات تردد کرده اند.

وي افزود: خوشبختانه شاهدیم زوار با مدارك قانوني از مرزها خارج مي شوند و با همكاري خوب مرزبانان عراقي، زائران گرامي به صورت منظم از راه هاي مواصلاتي به سوي عتبات در حركت هستند.