هاآرتص خبر داد:

ترامپ خط مستقیم هوایی ریاض -تل‌آویو را افتتاح می‌کند

به نوشته هاارتص یکی از دلایلی که می تواند سفر ترامپ را تاریخی کند انجام اولین سفر رسمی هوایی مستقیم بین عربستان واسرائیل است.

روزنامه هاارتص خبر داد: ایجاد خط مستقیم هوایی ریاض تل‌آویو در سفر منطقه ای رئیس جمهور آمریکا به خاورمیانه که ایستگاه اول آن عربستان سعودی وایستگاه دوم آن رژیم صهیونیستی است ، احتمالا نهایی خواهد شد.

به گزارش نویدتهران وبه نقل از قدسنا، این روزنامه عبری زبان در گزارش خود تاکید می کند که مسئولان عربستانی اطلاعی از انجام پرواز های مستقیم بین این دو نقطه ندارند اما به احتمال قریب به یقین پروازهای دیگری به شکل محرمانه بین آنها صورت گرفته است.

به نوشته هاارتص یکی از دلایلی که می تواند سفر ترامپ را تاریخی کند انجام اولین سفر رسمی هوایی مستقیم بین عربستان واسرائیل است.

این روزنامه عبری زبان افزود : جدول برنامه های سفر ترامپ که از سوی کاخ سفید منتشر شده است این فرضیه را که یک اقدام غیر عادی هم در این سفر وجود دارد افزایش می دهد که می تواند در این سفر مستقیم خلاصه شود.

هاارتص در ادامه گزارش تاکید می کند ریاض و تل آویو شراکت محدودی در زمینه اطلاعاتی و نیز جنگ های نیابتی علیه ایران در منطقه دارند وم واضع مشترکی در خصومت با تهران دارا می باشند اما روابط دیپلماتیک رسمی بین دو طرف وجود نداشته وسفرهای مسافربری تجاری هم بین فرودگاه بن گوریون وهیچ فرودگاهی در عربستان دایر نیست.