شمخانی:

ترامپ، امریکا را دچار انزوای سیاسی کرده است

به گزارش نویدتهران،دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: افزایش خشونت رژیم صهیونیستی در غزه و کرانه باختری در روز‌های اخیر اقدام انفعالی دربرابر شکست طرح استفاده از تروریست‌های تکفیری برای ایجاد درگیری در جهان اسلام است.

شمخانیعلی شمخانی افزود: بازگشت امنیت به سوریه و عراق، زنگ خطر پایان یافتن امنیت طلایی برای این رژیم و تبدیل شدن مجدد موضوع فلسطین به مسأله اول جهان اسلام است.
وی خاطرنشان کرد: امروز گروه های مقاومت و افکار عمومی در جهان اسلام بیش از هر زمان دیگری متوجه این واقعیت شده اند که از طریق مذاکره با امریکا و عقب نشینی در برابر خواست رژیم صهیونیستی نمی توان موجب کاهش عطش جنون آمیز این رژیم برای توسعه طلبی و تجاوز شد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی بایکوت مطلق امریکا در جلسه اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد را رخدادی کم سابقه و تحقیرآمیز برای امریکا عنوان کرد و گفت: پیش نویس پیشنهادی امریکا که طی آن گروه حماس به عنوان عامل ایجاد وقایع جاری در سرزمین های اشغالی معرفی و محکوم شده بود، حتی نتوانست یک رای مثبت اعضای شورای امنیت را جلب کند.
وی خاطرنشان کرد: فاصله گرفتن شرکای سنتی امریکا از این کشور مؤید این واقعیت است که ترامپ با اتخاذ سیاست های نابخردانه به طرز بی سابقه ای امریکا را دچار انزوای سیاسی کرده است.
دبیر شورای عالی امنیت ملی در واکنش به برخی شایعه سازی ها در خصوص ملاقات نمایندگان ایران و رژیم صهیونیستی در یکی از کشورهای منطقه اظهار داشت: تولید و انتشار شایعات بی اساسی از این دست که در حال ازدیاد نیز هست، تلاشی نافرجام به منظور مشروعیت سازی برای رژیم صهیونیستی و تضعیف اراده جریان مقاومت در مقابله با اسرائیل است.
وی افزود: مسلمان معتقد که همواره خود را در محضر خداوند می بیند، هیچ گاه حاضر نمی شود با صهیونیست ها که مظهر ناپاکی و شر مطلق هستند هم نشینی و گفتگو کند.
شمخانی با افتخارآمیز توصیف کردن اقدام متقابل ارتش سوریه در پاسخ به حمله تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی به پایگاه تی فور گفت: دولت و نیروهای مسلح سوریه پس از این عملیات، اعتماد به نفس بیشتری برای اقدام متقابل در برابر تجاوزات این رژیم به دست آورده اند.
وی افزود: اقتدار و توانمندی محور مقاومت ضمن ایجاد سطح جدیدی از موازنه قدرت در منطقه، رژیم صهیونیستی را متوجه هزینه بر بودن اقدامات تجاوزکارانه کرده است.