فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی ایران:

تدابیر امام خامنه‌ای قطب‌نمایی برای پیشرفت است

به گزارش نویدتهران،فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تدابیر و نظریات رهبری در همه حوزه‌ها چراغ راه و قطب‌نمایی برای پیشرفت و تعالی است.
امیرسرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در چهارمین همایش تیبین اندیشه دفاعی امام خامنه‌ای که در سالن شهدای ساصد سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: تدابیر و نظریات رهبری در همه حوزه‌ها چراغ راه و قطب‌نمایی برای پیشرفت و تعالی است.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب تجارب بسیار غنی و ارزشمندی از دوران قبل از انقلاب اسلامی و دوران باشکوه دفاع مقدس دارند و احاطه کاملی بر مسائل امنیتی، دفاعی و نظامی دارند و ما می‌توانیم به بهترین نحو ممکن استراتژی دفاعی را از اندیشه ایشان استخراج کنیم، در نظریه دفاعی ایشان از اخلاق به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل قدرت نام برده شده که در دیگر نظریات وجود ندارد.
فرمانده کل‌ ارتش با بیان اینکه معنویت‌محوری، هوشیاری راهبردی، مقاومت، خوداتکایی و خودکفایی نظامی از محورهای اصلی نظریه دفاعی رهبر انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: وقتی به تدابیر امنیتی مقام معظم رهبری نگاه می‌کنیم، ایستادگی و مقاومت فعال در مقابل استراتژی‌های دشمن دیده می‌شود، نظریه ایشان از دین، علم و تجربه، برآمده و بر هوشیاری راهبردی، مقاومت، خوداتکایی و خودکفایی نظامی استوار است.