تحویل ۱۱۴ زائر گمشده در مهران

%d9%85%d9%87%d8%b1%d8%a7%d9%86رئیس اداره بهزیستی مهران گفت: ۱۱۴ زائر گمشده در شهر و پایانه مرزی مهران با تلاش اعضای ستاد گمشدگان بهزیستی مستقر در مهران شناسایی و تحویل خانواده هایشان شده اند.

ستار ناصری اظهار کرد: تا پایان روز گذشته در مجموع گزارش گم شدن ۱۲۴ زائر به این ستاد اعلام شد که خانواده ۱۱۴ نفر شناسایی و این افراد تحویل آنها شدند و عملیات جستجو برای پیدا کردن ۱۰ زائر گمشده نیز همچنان ادامه دارد.
به گزارش نوید تهران و به نقل از ایرنا، وی افزود: کار جستجو برای پیدا کردن خانواده های این زائران توسط کارکنان و امدادگران بهزیستی مستقر در ستاد گمشدگان پایانه مرزی مهران همچنان در حال انجام است.
ناصری تاکید کرد: زائران گمشده ای که گزارش آنها به این ستاد اعلام شده ۱۲ تا ۷۲ سال سن داشته اند.
وی با اشاره به دایر شدن ستاد گمشدگان اربعین حسینی در مرز بین المللی مهران از ۲۱ آبان گفت: در این ستاد کار ساماندهی و خدمات رسانی به زائران گمشده انجام می شود.
ناصری از زائران خواست گزارش گمشده شدن همراهان خود را به شماره ۱۲۳ اطلاع دهند تا عملیات جستجو و شناسایی این افراد توسط کارکنان این ستاد در کوتاهترین زمان ممکن انجام گیرد.
رئیس اداره بهزیستی مهران یادآور شد: زائران در صورت گم شدن به این ستاد تحویل می شوند و از طریق کارکنان بهزیستی مستقر در این ستاد کار شناسایی و پیگیری برای تحویل شان به خانواده ها صورت می گیرد.
وی همچنین از استقرار تیم توانبخشی در پایانه مرزی مهران شامل فیزیوتراپ، کارشناس رابط ناشنوایان و روانشناس با هدف ارائه خدمات رایگان به زائران و جامعه هدف خبر داد.
ناصری افزود: خدمات دهی به زائران اربعین حسینی نیز از سوی بهزیستی همگام با سایر دستگاه های اجرایی استان از ۲۰ آبان آغاز شده و تا بعد از اربعین حسینی و بازگشت زائران ادامه دارد.
به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام مسئولان استان ایلام تاکنون بیش از یک میلیون نفر از مرز مهران تردد کرده اند این مرز بدلیل برخورداری از مزیت نزدیکی و کوتاهی مسافت تا کربلا انتخاب اول زائران اربعین است.
مرز بین المللی مهران در فاصله ۹۵ کیلومتری جنوب باختری شهر ایلام قرار دارد.