فرمانده نیروی دریایی ارتش:

تحریم ها بر قدرت نظامی ایران تاثیر نگذاشته است

به گزارش نویدتهران،امیر دریادار حسین خانزادی با تاکید بر بی اثر بودن تهدیدات دشمنان گفت: هر چند ایران از ابتدای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی قربانی تحریم های گوناگون بوده که بیشترین آنها بر بخش دفاعی اعمال شده است اما این تحریم ها بر قدرت نظامی ایران تاثیر نگذاشته است.

امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در مصاحبه ای  گفت: کشور ایران و نیروهای مسلح بویژه در بخش هایی مانند نیروی دریایی و نیروی هوایی که تجهیزات محور هستند بیشترین تحریم ها را تحمل کرده‌اند اما در طول سالیان متمادی ثابت کرده اند که نه تنها تحریم‌ها بر روی نیروهای مسلح اثر نکرده بلکه باعث بلوغ و شکوفایی حوزه های علمی و فن آوری در مجموعه نیروهای مسلح به ویژه نیروی دریایی ارتش شده اند.

وی افزود: امروز در مجموعه نیروی دریایی ارتش به لطف و برکت انقلاب اسلامی ایران که باعث رشد و پویایی هم در بدنه کشور و هم در مجموعه نیروهای مسلح شده است در جوانان، توانایی ساخت پیشرفته ترین تجهیزات نظامی و دفاعی دریایی نیز ایجاد شده است.

فرمانده نیروی دریایی درباره دستاوردهای جدید نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی علیرغم همه تحریم ها افزود: اکنون نیروی دریایی ناوشکن‌هایی با قابلیت حمل بالگرد و پرتاب موشک و اژدر در اختیار دارد و قرار است ماه آینده نیز شاهد الحاق یک فروند جدید از این ناوشکن ها تحت عنوان ناوشکن  سهند  به نیروی دریایی در ناوگان جنوب باشیم.

دریادار خانزادی خاطرنشان کرد: زیردریایی  فاتح  نیز که اولین فروند از نسل جدید زیردریایی ها و دارای کلاس متوسط است بزودی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: قطعا این زیردریایی برای دشمنان از چند جهت یک غافلگیری خواهد بود چرا که نیروی دریایی ارتش موفق شده است بعد از تجربه زیردریایی های کلاس سبک یا غدیر، زیردریایی هایی با فن آوری بالاتر، تسلیحات جدیدتر، امکانات بیشتر و مدت ماندگاری بیشتر در زیر آب بسازد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تاکید کرد: چنین دستاوردهایی هم باعث ارتقا توان دفاعی ایران می‌شود و هم به دلیل ایجاد خودکفایی در تولید تسلیحات دفاعی باعث بی خبری دشمنان از ظرفیت و توانمندی دفاعی کشور می شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: به جرات همین جا عرض می کنم که تجهیزات جدید نیروی دریایی حتما برای غربی ها یک غافلگیری بزرگ است.

وی افزود: نسل شناورهای کلاس موج که اولین آنها جماران بود با دستور و فرمان مقام معظم رهبری کار خود را درست زمانی که هیچ‌کس تصور نمی کرد که جمهوری اسلامی ایران روزی توانایی ساخت پیچیده ترین آرایه های دریایی را داشته باشد آغاز کرد.

دریادار خانزادی در ادامه گفت: جماران، یک تجربه بسیار موفق بود که تجارب دریانوردی بسیار زیادی را طی سال‌های گذشته داشته و در مأموریت‌های گشت دریایی و برقراری امنیت دریایی در منطقه خلیج عدن همواره در ناوگروه‌ها به طور متناوب حضور داشته است.

به گفته فرمانده نیروی دریایی، بر اساس همین تجارب، شناورهای بعدی پیشرفته تر و کامل تر از  موج دو   و  موج سه ساخته شده است.

دریادار خانزادی افزود: بلافاصله پس از رونمایی از  سهند  که آذر ماه به نیروی دریایی ملحق می‌شود ناوشکن “دنا” رونمایی خواهد شد که از نسل جدید است و توانایی بیشتری نسبت به موج یک دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: در ادامه ساخت زیردریایی های کلاس متوسط، مجموعه‌ای از زیردریایی های دارای توانایی ماندگاری بیشتر در زیر آب در آینده تولید خواهد شد.

امیر دریادار حسین خانزادی بامداد روز یکشنبه در راس هیاتی نظامی وارد دهلی نو پایتخت هند شد.

وی به منظور شرکت در همایش دهمین سالگرد تاسیس سمپوزیوم نیروهای دریایی حاشیه اقیانوس هند موسوم به (IONS) به هند سفر کرده است.