سخنگوی قوه قضائیه درنشست خبری:

حکم اعدام بابک زنجانی به وی ابلاغ شد

%d9%85%d8%ad%d8%b3%d9%86%db%8c-%d8%a7%da%98-%d9%87-%d8%a7%db%8cسخنگوی قوه قضائیه: طبق نظر دیوان عالی حکم اعدام دو متهم نقض شد؛ همچنین حکم اعدام به خود زنجانی ابلاغ و پرونده دو متهم به شعبه هم عرض ارسال شد.
حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در صد و هفتمین نشست خبری ضمن عرض تسلیت به مناسبت حادثه پلاسکو، افزود: امیدواریم این حادثه عبرتی برای مسائل مشابه این حادثه باشد.
به گزارش نوید تهران،وی از بازجویی های جدید در این پرونده خبر داد و گفت: از دو متهم دوم و سوم بازجویی انجام شده و دست بازپرس برای بازجویی از زنجانی باز است.
سخنگوی قوه قضائیه درخصوص پرونده ریخته گران افزود: این پرونده ۱۶۰جلد و ۴۵ متهم دارد.این پرونده در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب است.
وی افزود: در دو هفته اخیر ۵ قاضی تحت تعقیب قرار گرفته و چهار نفر از آنها هم بازداشت شدند و سه وکیل هم تحت تعقیب قرار گرفتند.

آغازصد و هفتمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه

صد و هفتمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه با حضور اصحاب رسانه آغاز شد.
در این نشست خبری که با حضور نمایندگان رسانه های داخلی در محل دفتر سخنگوی قوه قضائیه برگزار می شود حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای معاون اول و سخنگوی قوه قضائیه به سوالات خبرنگاران در زمینه موضوعات قضایی پاسخ خواهد داد.

صدور حکم ۵ سال حبس برای نازنین زاغری

سخنگوی دستگاه قضا از صدور حکم حبس نازنین زاغری خبر داد. حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای افزود:‌ حکم ۵ سال حبس متهم امنیتی، نازنین زاغری، قطعی شده است.
وی گفت:‌ حکم متهم امنیتی دیگر عبد صالح نیز با ۵ سال حبس قطعی شده است.

۴ بازداشتی در پرونده بانک ملت

سخنگوی دستگاه قضا وضعیت سه پرونده بدهکاران بانک ملت را تشریح کرد.
حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه صد و هفتمین نشست خبری با اشاره به پرونده بانک ملت افزود: تحقیقات مقدماتی پرونده بانک ملت تقریبا در مراحل نهایی است و اگر می‌گویم تقریبا به دلیل اختلاف نظرهای بازپرس است که در نهایت این اختلاف نظر منتفی شود و مشکلی پیش نیاید این پرونده به دادگاه می‌رود.
وی درباره بازداشتی‌های پرونده بانک ملت گفت: ۴ نفر در این پرونده از جمله مدیرعامل سابق آن بازداشت شده اند.

بازداشت ۱۹ نفر در پرونده تخلفات ارزی

سخنگوی قوه قضائیه از بازداشت ۱۹ نفر در پرونده تخلفات ارزی خبر داد.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده متهمان تخلفات ارزی افزود: در این پرونده ما شاهد نوسانات ارزی بودیم که در نهایت ۱۹ نفر بازداشت اما ۱۰ نفر با قرار وثیقه آزاد شدند.
وی تصریح کرد: ۹ نفر در این پرونده هنوز بازداشت هستند.

ثبت ۲۳۱ شکایت در پرونده حادثه منا

سخنگوی دستگاه قضا از ثبت ۲۳۱ شکایت درباره فاجعه منا خبر داد.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده شاکیان فاجعه منا افزود:‌ در این پرونده ۲۳۱ خانواده که عزیزانشان فوت کرده بودند شکایت کردند.
وی تصریح کرد: ۱۱ نفر نیز که در این حادثه دچار مصدومیت شده بودند در این پرونده شکایت‌های خود را ارائه دادند.