استاندار تهران:

تجهيزات آتش نشاني همزمان با توسعه شهر بايد مدرن شوند

%d9%87%d8%a7%d8%b4%d9%85%db%8cاستاندار تهران با اشاره به اختصاص مكان هايي براي فعاليت مجدد كسبه ساختمان پلاسكو تاكيد كرد: فروشگاه قدس مولوي و شهرك صنعتي قرچك با مسئوليت رييس اتاق اصناف تهران براي كسبه پلاسكو پيش بيني شده است.
جلسه شوراي اداري اجرايي استان تهران به رياست استاندار و با حضور سیدابوالفضل رضوی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و فرمانداران و مديران دستگاه هاي اجرايي استان برگزار شد.

استاندار تهران در ابتداي اين جلسه با يادي از شهداي آتش نشان حادثه ساختمان پلاسكو،خاطره شهداي دفاع مقدس،امام خميني(ره) و مرحوم آيت الله هاشمي رفسنجاني را گرامي داشت.

به گزارش نوید تهران وبه نقل ازاستانداري تهران،هاشمي با بيان اينكه حادثه پلاسكو هشداري براي مديران و دستگاه ها است گفت:‌پيش بيني و پيشگيري ، از اصول مديريتي در استان تهران است و هرچند در بخش هايي در پيشگيري موفق عمل كرديم اما حوزه هاي خدمات رسان نيازمند بازنگري مجدد است.

وي ادامه داد: حادثه پلاسكو دلسوزي و حمايت مردم ايران را يكبار ديگر نشان داد و گروه هاي زيادي براي حل مشكل آسيب ديدگان اين حادثه اعلام آمادگي كرده اند.

استاندار تهران با اشاره به اختصاص مكان هايي براي فعاليت مجدد كسبه ساختمان پلاسكو تاكيد كرد: فروشگاه قدس مولوي و شهرك صنعتي قرچك با مسئوليت رييس اتاق اصناف تهران براي كسبه پلاسكو پيش بيني شده است.

هاشمي گفت:‌تهران خيلي آسيب پذير است و لازم است ستاد ملي بحران براي خدمات رساني ملي و استاني راه اندازي شود.

وي ادامه داد:‌ زمين ۱۰۰ هكتاري در جنوب غرب فرودگاه امام (ره) و زمين ۴۰ هكتاري جنوب مرقد امام (ره) براي احداث ستاد ملي بحران پيش بيني شده است و اميدواريم هرچه سريعتر راه اندازي شود.

استاندار تهران تاكيد كرد: تجهيزات آتش نشاني همزمان با توسعه شهر بايد مدرن شوند.

در ادامه جلسه معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در رابطه با اعطاي تسهيلات به روستاها و مناطق عشايري استان نكاتي ارايه داد و استاندار تهران در اين رابطه گفت:‌ استفاده از تسهيلات در نظر گرفته شده فرصت خوبي براي روستاها به دنبال دارد و ايجاد مجموعه هاي فرهنگي و گردشگري در روستاها و مناطق عشايري مورد استقبال است.

وي با بيان اينكه عده اي براي بازديد از مناطق عشايري از خارج كشور تا ۳ هزار دلار براي هر شب مي پردازند گفت: فرمانداران پيگير برنامه ريزي ها براي ارايه طرح باشند و تا پنجم اسفندماه به فرمانداران و دستگاه هاي اجرايي فرصت داده مي شود تا طرح هاي خود را براي دريافت تسهيلات روستايي و عشايري ارايه دهند.