علی شمخانی:

تجربه قرارگاه عملیاتی مشترک دمشق-تهران-مسکو قابل تعمیم به منطقه است

%d8%b4%d9%85%d8%ae%d8%a7%d9%86%db%8cدبیر شورای عالی امنیت ملی تجربه موفق ایجاد قرارگاه مشترک عملیاتی از سوی ایران، سوریه، روسیه و جبهه مقاومت به منظور تجمیع ظرفیت‌ها برای مقابله موثر با تروریسم را الگویی قابل تعمیم برای سرکوب تروریسم در سایر مناطق عنوان کرد.

علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی که به سوریه سفر کرده است با سرلشکر علی مملوک رئیس نهاد امنیت ملی سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش نوید تهران وبه نقل ازتسنیم،در این جلسه با حضور فرماندهان عالی نظامی، آخرین وضعیت مناطق تحت اشغال گروههای تروریستی و معارضین مسلح بررسی و گزارشی از سوی فرماندهان سوری در خصوص اشغال بخشی از شمال این کشور توسط ارتش ترکیه ارایه شد.

شمخانی در این دیدار با تبریک پیروزیهای ارتش و نیروهای مردمی این کشور در مبارزه با تروریسم بویژه آزاد سازی شهر راهبردی حلب اظهار داشت: پیروزی مردم سلحشور سوریه در جنگ جهانی تروریسم علیه این کشور رخدادی تاریخ ساز است.

مقام عالی هماهنگ کننده اقدامات سیاسی، نظامی و امنیتی میان ایران، روسیه و سوریه با اشاره به تداوم مبارزه بی امان علیه تروریسم تکفیری و ضرورت تفکیک میان این جبهه و معارضه معتقد به فرایندهای سیاسی گفت: آتش بس نباید به فرصتی برای بازسازی انسانی، مالی و تجهیزاتی گروههای تروریستی برای ادامه جنایت و خونریزی تبدیل شود.

وی تجربه موفق ایجاد قرارگاه مشترک عملیاتی از سوی ایران، سوریه، روسیه و جبهه مقاومت به منظور تجمیع ظرفیت‌ها برای مقابله موثر با تروریسم را الگویی قابل تعمیم برای سرکوب تروریسم در سایر مناطق عنوان کرد و اظهار داشت: کارکرد موفق این ساختار در مقایسه با ائتلافهای تبلیغاتی برخی کشورهای همسایه با طرفهای غربی شاخص قابل ملاحظه‌ای برای ارزیابی میزان جدیت کشورها در مبارزه با تروریسم است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزایش تهدیدات امنیتی پس از شکست‌های اخیر جبهه تروریسم را احتمالی قابل توجه و نیازمند اتخاد تدابیر پیشگیرانه عنوان کرد و اظهار داشت: تجربیات گذشته نشان می‌دهد که تروریستها پس از تحمل شکستهای میدانی و به منظور افزایش روحیه نیروهای خود، بر نا امن سازی شهرها از طریق انفجار و کشتار مردم بی گناه متمرکز می‌شوند.

وی با اشاره به نقش تعیین کننده جمهوری اسلامی ایران در ایجاد شرایط مناسب برای خروج مسلحین از شهر حلب به منظور کاهش تلفات انسانی و جلوگیری از خونریزی بیشتر افزود: منطق نظامی حکم می‌کرد که فرایند آزاد سازی حلب با تداوم عملیات میدانی، برای انهدام و یا اسارت باقی مانده مسلحین ادامه می‌یافت لیکن این فرصت مجدد در اختیار آنان قرار گرفت تا ضمن فاصله گرفتن از جنگ، راه گفت‌وگو و ورود در فرایندهای سیاسی را انتخاب کنند.

سرلشکر علی مملوک رئیس نهاد امنیت ملی سوریه نیز در جریان این ملاقات با ابراز خرسندی از سفر هیئت عالی رتبه امنیتی- سیاسی جمهوری اسلامی ایران به سوریه اظهار داشت: حمایت بی دریغ ایران از مردم سوریه در برابر جنایتکاران تکفیری از حافظه تاریخی مردم این کشور محو نخواهد شد.

وی با تاکید بر اراده راسخ دولت و مردم سوریه برای تداوم مبارزه تا انهدام کامل جبهه تروریسم تکفیری و پایان دادن به تجاوز خارجی اظهار داشت: تمامیت ارضی و استقلال سوریه خط قرمز دولت و مردم این کشور در ورود به هرگونه فرایند سیاسی است.