سردار حسین رحیمی:

تبادل اطلاعات باعث توانمندی پلیس دو کشور ایران و روسیه می شود

به گزارش نویدتهران،فرمانده انتظامی استان، در دیدار با رئیس پلیس مسکو، ضمن اشاره به توانمندی های پلیس هر دو کشور در راستای پیشگیری از جرایم، گفت: این دو پلیس، توانمندی هایی در خصوص پیشگیری از جرم وآسیب های اجتماعی دارند، که این مساله می تواند با تبادل اطلاعات فی مابین تسریع یابد.
سردار حسین رحیمی  در دیدار با رئیس پلیس مسکو در گفت و گو با خبرنگاران، گفت:‌ حضور ارزشمند ژنرال «سرگئی پلاخیخ» در مقر پلیس پایتخت می تواند موجب ایجاد ارتباط بیشتر دو پلیس، ایران و روسیه شود.

این مقام ارشد انتظامی، با اشاره به این مطلب که بازدیدها دو سویه است، افزود: پلیس ایران در گذشته سفری به مسکو داشته و از توانمندی‌ها و تحولات پلیس روسیه بازدید کرده و امروز هم ژنرال پلاخیخ، به همراه پنج تن از مسئولان پلیس پایتخت روسیه، به تهران آمدند و ضمن بازدید از پلیس تهران، با توانمندی‌ها و وظایف بخش های مختلف این فرماندهی از جمله معاونت عملیات، مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و … آشنا شدند.

وی با اشاره به اینکه، امیدواریم این تبادل اطلاعات باعث افزایش توانمندی پلیس پایتخت دو کشور شود، به توانمندی های پلیس هر دو کشور در راستای پیشگیری از جرایم اشاره کرد و گفت: این دو پلیس، توانمندی هایی در خصوص پیشگیری از جرم وآسیب های اجتماعی دارند، که این مساله می تواند با تبادل اطلاعات فی مابین تسریع یابد.

سردار رحیمی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر این که آیا پلیس ایران برای امنیت بازی‌های جام جهانی فوتبال در روسیه با پلیس مسکو همکاری خواهد داشت یا خیر؟ گفت: پلیس مسکو می‌تواند از پلیس ایران استفاده کند و در این خصوص در حال مذاکره و رایزنی هستیم، البته هنوز چیزی در این باره قطعی نشده است.

آماده همکاری و تبادل تجربیات با پلیس تهران هستیم

ژنرال «سرگئی‌ پلاخیخ» رئیس پلیس مسکو، صبح امروز بعد از دیدار با سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت، از بخش‌های مختلف فرماندهی انتظامی تهران بزرگ بازدید کرد.

این مقام مسئول در پلیس مسکو، اظهار داشت: پلیس تهران و مسکو همواره روابط خوبی با یکدیگر داشته‌اند و وظایف و تکالیف مشترکی زیادی نیز بین این دو پلیس وجود دارد که قطعاً با کمک همدیگر می‌توانند بیش از پیش در انجام این وظایف و تکالیف موفق باشند.

وی با تشکر از پلیس تهران که زمینه‌های این دیدار و بازدید را فراهم کرده است، ‌گفت: می‌توان تجربیات بسیار زیاد پلیس مسکو را در اختیار پلیس تهران قرار دهیم؛ البته امروز آمده‌ایم تا از پلیس تهران تجربیاتی را کسب کنیم و از آنها یاد بگیریم.

ژنرال سرگئی پلاخیخ، در پاسخ به سوالی در مورد زمینه‌های همکاری‌های مشترک بین دو پلیس اعلام کرد: پلیس تهران و مسکو، با افزایش همکاری‌ها می‌توانند بهتر از گذشته بر مشکلاتی همچون مواد مخدر، جرایم و افراطی گرایی فائق شوند.

این مقام ارشد پلیس مسکو، در خصوص تمهیدات روسیه برای برگزاری بازی های جام‌جهانی اعلام کرد: پلیس مسکو از مدت‌ها قبل تمهیداتی را برای برگزاری بازی‌های جام‌جهانی اندیشیده است و زیرساخت‌های لازم در این زمینه مهیا و حتی برای اسکان توریست‌ها نیز برنامه‌ریزی شده و قول می‌دهم که یک جام‌جهانی امن را تجربه کنیم.