سرلشکر محمد باقری:

سرنوشت صدام در انتظار متجاوزان به انقلاب اسلامی

به گزارش نویدتهران، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: کافی است رئیس جمهور آمریکا هنگام پایین آمدن از پشت تریبون سازمان ملل از نزدیک‌ترین نیروی ارتشی خود بپرسد، آیا امکان تهاجم و تجاوز به ایران را داریم؟ آن وقت پاسخش را خواهد گرفت

سرلشکر محمد باقری در مراسم نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت، با اشاره به سخنان سخیف رئیس‌جمهور آمریکا در سازمان ملل اظهار داشت: به این فرد تازه به دوران رسیده‌ای که از مسیر تجارت به پست ریاست جمهوری آمریکا دست یافته و می آید در سازمان ملل حرف‌هایی جاهلانه می زند و نفرت‌افکنی می کند و فکر می‌کند با این حرف پشیزی می‌تواند ملت ایران را بترساند، باید گفت؛ به هیچ‌وجه چنین چیزی نیست؛ در واقع این مسائل ترقه‌ای بیش برای ملت ایران نیست؛ البته خودشان هم این را می‌دانند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: کافی است در هنگام پایین آمدن از پشت تریبون از نزدیک‌ترین نیروی ارتشی کشورشان بپرسد، آیا امکان تهاجم و تجاوز به ایران را داریم؟ آن وقت پاسخ را از اهلش خواهد گرفت؛ ما امروز در خلیج فارس، تنگه هرمز و در فضای پیرامونی کشور و همچنین در منطقه جنوب غرب آسیا از آمریکایی‌ها دور نیستیم، هم ما می‌دانیم آن‌ها چه می‌کنند و آن‌ها هم ما را زیر ذره‌بین دارند.
سرلشکر باقری با اشاره به سرنوشت صدام در تجاوز به ایران افزود: اکنون صدام کجاست؟ چه اعتباری دارد و امام راحل ما چه جایگاهی دارد؟ مسلمانان امام (ره) ما را تکریم و احترام می‌کنند؛ زیرا اسلام را از او می‌دانند، پس این قضاوت میان جبهه حق و باطل است.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: امسال ایام هفته دفاع مقدس با ماه محرم قرین شده است؛ محرم و عاشورا بیشترین تاثیر را در پبروزی ملت ایران داشته است؛ به نحوی که در دفاع مقدس رزمندگان ماموریت‌های سخت خود را با ذکر اباعبدالله انجام می‌دادند.

وی تصریح کرد: هر واقعه‌ای اگر به درستی مورد یادآوری قرار نگیرد، با آسیب‌های فراوانی از جمله فراموشی، تحریف، افراط و تفریط و آسیب‌های دیگر مواجه می‌شود؛ به عنوان مثال واقعه عاشورا که در یک نیم روز اتفاق افتاد و به لحاظ مادی پایان یافت؛ اما حرکت امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س)، اولیای الهی، علما، وعاظ و مداحان با یادآوری و زنده نگاه داشتن آن واقعه باعث ابقا و ارتقاء اسلام در ملت‌ها شدند.

سرلشکر باقری ادامه داد: مسئله دفاع مقدس هم این وضعیت را دارد؛ این برگ زرین از تاریخ ملت ایران و اسلام چنانچه به درستی مورد تکرار و یادآوری موشکافانه و تبیین و تشریح قرار نگیرد و واقعیت‌ها بازگو نشود، سینه به سینه منتقل نشود، با خطر تحریف، انحراف، افراط و تفریط مواجه خواهد شد و حتی فراموش می‌شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پایان گفت: حال که شهادت نصیب ما نشده، وظیفه داریم با یادآوری ایثارگری‌ها و شجاعت‌های رزمندگان در دفاع مقدس این ایام را برای نسل‌های آینده زنده نگاه داریم و موجب سربلندی شویم؛ زیرا اتفاق کوچکی روی نداده است.