دادستان یزد:

تاکنون شش پرونده تخلف انتخاباتی تشکیل شده است

علی اکبر شمس دادستان عمومی و انقلاب یزد از تشکیل شش پرونده تخلف انتخاباتی در این استان خبر داد و گفت:از طریق رسیدگی دقیق و مستدل، برخورد قانونی با متخلفان صورت خواهد گرفت .
وی به ضرورت تأمین فضای مناسب برای تبلیغات نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا اشاره کرد و بیان داشت : شهرداری فضاهایی را برای تبلیغات آماده کرده است که با تعداد زیاد نامزدهای شوراهای شهر ، نیاز به فضای مناسب بیشتر برای تبلیغات احساس می شود .
به گزارش نویدتهران وبه نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور،شمس تعامل مسئولان متولی در نظارت و برگزاری انتخابات در استان یزد را خوب و سازنده توصیف کرد و اظهار داشت : همه برای برگزاری یک انتخابات سالم ، با شکوه و دشمن شکن تلاش می کنند .
وی تلاش برای پیشگیری از هرگونه تنش و حاشیه را در دوران تبلیغات انتخاباتی مهم و ضروری دانست و گفت : حضور و یا عدم حضور برخی چهره های سیاسی از خارج استان ؛ از طریق شورای پیشگیری از وقوع جرم استان و شورای تأمین تصمیم گیری می شود
دادستان یزد بر رصد و پایش فضای مجازی نیز تاکید کرد و گفت:فضای مجازی در عرصه انتخابات به صورت دقیق رصد خواهد شد و در صورت تخلف تذکر لازم داده خواهد شد و در صورت اصرار بر تخلف،برخورد قانونی خواهد شد.