رضا رحمانی:

تامین مایحتاج عمومی اولویت کاری وزارت صمت

به گزارش نویدتهران،وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت در اولین دیدار با کارکنان وزارت صمت مهمترین اولویت های ایام آتی این وزارتخانه را مباحث تنظیم بازار و تامین مایحتاج عمومی اعلام کرد و گفت: با تلاش های صورت گرفته ، ذخایر استراتژیک کشور در وضعیت بسیارخوبی قراردارد.

رضا رحمانی در حاشیه دیدار با معاونان ،‌روسای سازمانها ،‌و کارکنان وزارت صمت همچنین با برشمردن اولویت های کاری و برنامه کوتاه مدت خود تا پایان سال گفت:برنامه های میان مدت و بلند مدتی که از قبل در وزارت صمت وجود داشت را اصلاح و تکمیل کردیم و برای روز های آتی نیز برنامه های اجرایی مدونی درنظر گرفته اییم.
وی با اشاره به ضرورت توجه توجه به بخش تولید افزود: حفظ وضع موجود ، اشتغالزایی صنعتی به ویژه تولیدات حساس و ضروری و کالاهایی که در زنجیره تولید قرار دارند و نیز تامین مواد اولیه و ملزومات تولید از اولویتهای وزارت صمت در این دوره است.
وی در ادامه توسعه بخش معدن را از دیگر برنامه های وزارت صمت برشمرد و افزود: در حوزه معدن نیز اولویتهایی داریم و اینکه از نعمات خدادادی در این یخش بیشتراستفاده کنیم و از ذخایر معدنی بهره ببریم.
رحمانی صادرات را موتور و پیشران اقتصاد کشور عنوان کرد و افزود: در حوزه صادرات با تنظیم سازو کار مربوطه می توانیم از موقعیت پیش آمده برای رشد صادرات استفاده کنیم. .
وی بر لزوم ارتباط با تشکلهای حوزه صنعت ،‌معدن و تجارت تاکید کرد و یادآور شد: ارتباط با تشکلها در حوزه صمت و اتاق اصناف ، تعاون و بازرگانی و خانه های صنعت و معدن و تجارت و.. بسیار ضروری است و مشورت با ذینفعان و فعالان اقتصادی یکی از پایه های اساسی در تصمیم گیریهای وزارت صمت، به شمار می رود.
وزیر صنعت،معدن وتجارت در ادامه افزود: با همفکری بخش خصوصی تصمیمات بهینه اتخاذ ودر مرحله اجرا همه با هم همکاری خواهیم داشت.
رحمانی ادامه داد: ظرفیتهای خوب و خدادادی در کشور داریم ، اگر همه پای کار باشند ، با وجود قدرت مردمی وسایر تشکلهای بخش خصوصی که اخیرا برای همکاری و همفکری اعلام امادگی کرده اند تولید و اقتصاد کشور را رشد می دهیم.
توسعه استارتاپ ها و صنایع دانش بنیان
وزیر صمت با تاکید بر رشد و توسعه استارت آپ ها و صنایع دانش بنیان افزود: فرصتها و ظرفیتهای خوبی در سالهای قبل در بخش تولید کشور ایجاد شده که باید فعال شوند .
رحمانی تصریح کرد: نسل چهارم صنعت بر دوش جوانان است و باید ازتوانمندی آنها استفاده شود زیرا این نسل موجب ایجاد واحدهای صنعتی جدید و قابل رقابت در عرصه جهانی هستند و نتیجه این اتفاق سروسامان گرفتن وضعیت تولید و تجارت ، رونق تولید، اشغال و راحتی مردم در تامین مایحجاج است .
وی تاکید کرد : سعی می کنیم دغدغه مردم را کم کنیم و از خدا و همه مردم مدد می جوییم چرا که فعالان بخش تولید با بیش از 80 هزارواحد تولیدی ، 3 میلیون واحد صنفی و تعاونی های مصرف و تولید و 10 هزار معدن ظرفیت های بی نظیری در اختیار ما گذاشته اند .
رحمانی در ادامه تصریح کرد : یقینا یکی از آسیبها تغییر پی در پی رویه ها و مقررات بوده و اعتقاد دارم با کار کارشناسی و مشورت با بخش خصوصی می توان اشتباهات را کمتر کرد وبر عدم تغییر پی در پی رویه ها اصرار دارم .

.