فرمانده سپاه جلفا:

تاریخ دفاع مقدس از ارزش های مهم ملت ایران است

به گزارش نویدتهران،فرمانده سپاه جلفا در جلسه ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس این ناحیه، با اشاره به اینکه هر کشوری افتخارات و ارزش هایی در کارنامه تاریخی خود دارد، گفت: دوران دفاع مقدس یکی از بارزترین افتخارات و ارزش های تاریخی ملت ایران است که باید همواره از نسلی به نسل دیگر منتقل شود.

خلیل شریفی انتقال ارزش های دفاع مقدس را در جامعه موجب ایجاد روحیه شهادت طلبی و استقامت در قشر جوان و نوجوان دانست و افزود: روحیه شهادت طلبی ملت انقلابی ایران عاملی مهم در خنثی سازی توطئه های دشمنان است.

وی ادامه داد: تا زمانی که زنان و مردان شهادت را افتخار بدانند با تمام قوا و شهامت مقابل توطئه های دشمنان خواهند ایستاد.

شریفی اضافه کرد: جنگ تحمیلی موجب شد تا کشور ایران به عنوان یک الگو در سطح جهان شناخته شود و رشادت ها و دلیرمردی رزمندگان اسلام تقشه استکبار جهانی را بر هم زنند.

این مقام مسئول، هفته دفاع مقدس را فرصتی مغتنم در راستای بازخوانی حماسه‌های جنگ تحمیلی خواند و اظهارداشت: این هفته فرصتی مناسب است تا ابعاد چگونگی تبدیل این جنگ به دفاع مقدس بررسی‌شده و ارزش‌هایی که در پرتو دفاع مقدس نصیب ملت ایران و جبهه حق‌طلبان عالم شده است، تبیین شود.

شریفی دیدار از خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان، عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدا، رژه نیروهای مسلح شهرستان، برگزاری نشست های بصیرتی و سیاسی در رده های مقاومت، شرکت کارکنان در نماز عبادی سیاسی جمعه، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی، برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس، برپایی ایستگاه های صلواتی، بیان خاطرات دفاع مقدس در مدارس، نواختن زنگ ایثار و مقاومت همزمان با بازگشایی مدارس را از مهم ترین برنامه های پیش بینی شده در این هفته عنوان کرد.