تأکید فرمانده‌کل سپاه بر نقش تعیین‌کننده شهید همدانی در سوریه

به گزارش نویدتهران،فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ایفای نقش تعیین‌کننده در یاری رساندن به جبهه مقاومت با راه‌اندازی بسیج مردمی در سوریه، برگی از زندگی شهید همدانی است.

سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همزمان با ایام دومین سالگرد شهادت سردار سرلشکر پاسدار حسین همدانی با حضور در منزل این سردار والامقام سپاه اسلام با خانواده وی دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

سرلشکر جعفری در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافع حرم و جبهه مقاومت، پیام عمیق مقام معظم رهبری به‌مناسبت شهادت سردار همدانی را ارائه‌کننده تصویری آموزنده از این مجاهد راه حق عنوان و تصریح کرد: توصیف شهید همدانی به‌عنوان سردار سرافراز و رزمنده قدیمی، صمیمی و پرتلاش که سراسر عمر بابرکت خود را در دفاع از اسلام، اهل‌بیت(ع) و میهن اسلامی سپری کرد و در مسیر جهاد در راه خدا به شهادت رسید، برای تمامی انسانهای آزاده و مجاهدان فی سبیل الله درس‌آموز و الهام‌بخش است.

فرمانده کل سپاه دوران زندگی شهید همدانی را سراسر مجاهدت و تلاش در اعتلای نام اسلام و دفاع از انقلاب اسلامی قلمداد کرد و گفت: فعالیت‌های این شهید سربلند در دوران طاغوت و مبارزه با رژیم پهلوی، پیروزی انقلاب و نقش‌آفرینی در تشکیل سپاه همدان، حضور در جبهه‌های غرب و جنوب و مقابله با ضدانقلاب و متجاوزین در دوران دفاع مقدس و نقش‌آفرینی مؤثر در مقابله با فتنه و برقراری امنیت و آرامش پایتخت در سال 88 و نیز ایفای نقش تعیین‌کننده در یاری رساندن به جبهه مقاومت با راه‌اندازی بسیج مردمی در سوریه برگهایی از زندگی یک مؤمن انقلابی و خستگی‌ناپذیر است.

سرلشگر جعفری خاطرنشان کرد: شهید همدانی از فرماندهان و مجاهدمردان شجاع، بصیر و ولایتمداری بود که همواره در دفاع مقدس با انگیزه الهی، فداکارانه مأموریت‌های خطیر را می‌پذیرفت و از هیچ تلاش و مجاهدتی برای حسن انجام آن دریغ نمی‌کرد.

وی در تبیین نقش و حضور شهید همدانی در سوریه و کمک به جبهه مقاومت و تأثیر شخصیت آن شهید عزیز بر رزمندگان مقاومت گفت: جاذبه‌های شخصیتی و ویژگی‌های برجسته اخلاقی سردار همدانی، باعث شده بود کلام وی میان شیعیان و اهل سنت سوریه نافذ و تأثیرگذار باشد.

سرلشکر جعفری الگوسازی منش فرماندهی شهید همدانی برای تربیت فرماندهان آینده سپاه را مفید و راهگشا دانست و تأکید کرد: رفتارشناسی و سبک زندگی شخصی، اجتماعی و سازمانی شهید همدانی و برخورداری از ویژگی‌های برجسته‌ای همچون ایمان، اخلاص، تعهد، اخلاق، ولایتمداری، بصیرت، استکبارستیزی و روحیه انقلابی و جهادی بهترین نسخه برای زندگی عزت‌مندانه امروز نسل جوان کشور است.

فرمانده کل سپاه در پایان فرزندان برومند سردار همدانی را سرمایه بزرگی دانست که می‌توانند پرچم بصیرت، انقلابی‌گری، ولایتمداری و ادامه راه پدر بزرگوارشان را در بیت آن شهید و بلکه جامعه اسلامی برافراشته نگهدارند.