در دیدار مقامات نظامی ایران و ترکیه مطرح شد؛

تأکید بر تقویت و توسعه همکاری‌های دفاعی تهران- آنکارا

به گزارش نویدتهران،معاون وزیر دفاع ایران و جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه، در آنکارا بر تقویت و توسعه همکاری های دفاعی تهران- آنکارا تأکید کردند.
درجریان این دیدار که در محل ستاد مشترک ارتش ترکیه صورت گرفت امیر سرتیپ دوم دکتر محمّد احدی معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و ارتشبد امید دوندار جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه بر تقویت و توسعه همکاری های دفاعی فی مابین و حفظ تمامیت ارضی و احترام به حاکمیت ملی کشورها در منطقه تأکید کردند.
در این دیدار طرفین ضمن گفت‌وگو پیرامون همکاری های دو جانبه و تحولات منطقه ای، همکاری های دفاعی و نظامی میان دو کشور را موجب تقویت مناسبات دو جانبه و در راستای حفظ ثبات، صلح و امنیت در منطقه ارزیابی کردند.
همچنین معاون وزیر دفاع ایران که بنا به دعوت شوای آلپای معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی ترکیه به آنکارا سفر کرده است، با معاون وزیر دفاع ترکیه ملاقات و پیرامون موضوعات مورد علاقه گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.
در این دیدار سرتیپ دوم محمّد احدی دعوتنامه امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران را به نورالدین جانیکلی وزیر دفاع ترکیه برای سفر رسمی به تهران تسلیم وی کرد.
در این سفر همچنین معاون وزیر دفاع جمهوری اسلامی و هیأت همراه با معاون و مستشاری صنایع دفاعی جمهوری ترکیه دیدار و از صنایع دفاعی این کشور بازدید کردند.