معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع تهران بزرگ:

بیش از ۹۸ درصد از قبوض برق تهران غیرحضوری پرداخت می‌شود

اینترنتاز ابتدای سال جاری بیش از ۱۴ میلیون و ۳۹۰ هزار قبض برق مشترکان تهران به‌صورت غیر حضوری و حدود ۲۳۷ هزار قبض برق به‌صورت حضوری پرداخت شده است.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع تهران بزرگ گفت: بیش از ۹۸ درصد از قبوض برق مشترکان پایتخت غیر حضوری پرداخت می‌شود.
به‌گزارش نویدتهران وبه نقل از وزارت نیرو (پاون)، ” حمیدرضا ملکی وش” با اشاره به اینکه پرداخت‌های غیر حضوری سرعت و سهولت در پرداخت، کاهش مراجعات به بانک‌ها و اتلاف وقت، افزایش ضریب اطمینان و قابلیت رهگیری پرداخت مشترکان را فراهم می‌سازد؛ اظهار داشت: اطلاع‌رسانی و تبلیغات شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به منظور ترویج فرهنگ پرداخت غیرحضوری برق در بین شهروندان تهرانی از طریق رسانه‌ها و قبوض برق موجب استقبال مشترکان برق شده است به گونه‌ای که از ابتدای سال جاری کمتراز ۲ درصداز مشترکان با مراجعه به شعب بانک و به صورت حضوری نسبت به پرداخت قبوض برق مصرفی خود اقدام کرده‌اند.

“۱۵۲۱” سامانه پرداخت تلفنی قبوض برق مشترکان
وی افزود: سامانه پرداخت تلفنی “۱۵۲۱” یکی از درگاه‌های مربوط به این موضوع می‌باشد که مشترکین می‌توانند با شماره گیری عدد ۱۵۲۱ از طریق تلفن ثابت از مبلغ بدهی بهای برق خود آگاه شده و نسبت به پرداخت آن از طریق کارت‌های بانکی عضو شتاب اقدام کنند.
وی گفت: مشترکان کافی است با ثبت شناسه قبض که بر روی قبوض بهای برق مصرفی درج شده ضمن شنیدن مبلغ بدهی با وارد کردن شماره کارت و رمز دوم بدهی خود را پرداخت کنند.
وی همچنین تصریح کرد: مشترکان پس از یک بار تماس (بدون تغییر شماره تلفن) در دفعات بعدی نیاز به وارد کردن شناسه قبض نداشته و به عنوان عضو دائم این طرح شناخته می‌شوند.
معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: آمارهای موجود نشان دهنده توسعه فرهنگ خدمات الکترونیکی دربین شهروندان تهرانی با استفاده ازروشهای غیرحضوری ازجمله ATM، موبایل، تلفنبانک، وب کیوسک،POS ونیز اینترنت وسایت شرکت (www.tbtb.ir) است.
وی خاطر نشان کرد: اجرای طرح اعلام بدهی از طریق پیام کوتاه به شماره “۱۰۰۰۱۵۲۱” به منظور دریافت صورت حساب و نیز ارسال پیامک پس از مهلت پرداخت و پیش از صدور اطلاعیه قطع برق به عنوان دیگر خدمات ارائه شده از سوی این شرکت درحوزه خدمات الکترونیک می‌باشد.
حمیدرضا ملکی وش در پایان ضمن تقدیر از تمامی مشترکین خوش حساب، تصریح کرد: بر اساس آیین نامه تکمیلی تعرفه‌های برق تمامی مشترکین برق موظف‌اند در زمان مهلت پرداخت قید شده در صورت حساب دوره‌ای، هزینه مصرفی برق خود را پرداخت کرده در غیر این صورت پس از ارسال اطلاعیه قطع برق مطابق مقررات اقدام خواهد شد.
یاد آور می‌شود از ابتدای سال جاری بیش از ۱۴ میلیون و ۳۹۰ هزار قبض برق مشترکان تهران به‌صورت غیر حضوری و حدود ۲۳۷ هزار قبض برق به‌صورت حضوری پرداخت شده است.