وزیر آموزش و پرورش؛

بیشتر حوادث به دلیل ضعف منابع و تجهیزات است

به گزارش نویدتهران،وزیر آموزش و پرورش به منظور ابراز همدردی با خانواده جانباختگان حادثه آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه، تشکیل و شرکت در جلسه هیات تخلفات آموزش و پرورش و انعقاد قرارداد با جمعیت هلال احمر در ارتباط با تجهیز سیستم گرمایشی مدارس سیستان و بلوچستان، وارد زاهدان شد.
سید محمد بطحایی در مورد هدف از سفر خود به زاهدان گفت: این سفر به منظور ابراز همدردی با خانواده جانباختگان حادثه آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه، تشکیل و شرکت در جلسه هیات تخلفات آموزش و پرورش و انعقاد قرارداد با هلال احمر در ارتباط با تجهیز سیستم گرمایشی مدارس سیستان و بلوچستان بوده است.

وی پس از ورود به فرودگاه زاهدان بلافاصله جهت ابراز همدردی با خانواده های دانش آموزان حادثه آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه به خانه این دانش آموزان رفت.

وزیر آموزش و پرورش در جمع خانواده های دانش آموزان فوت شده زاهدانی؛ابلاغ پیام تسلیت هیئت دولت به خانواده های داغدار/ باز خواست از مسببان حادثه آتش سوزی

وزیر آموزش و پرورش در جمع خانواده های دانش آموزان فوت شده زاهدانی با ابلاغ پیام تسلیت هیئت دولت به خانواده های داغدار اظهار کرد: همه مسببان که حتی سهوا باعث بروز آتش سوزی زاهدان شدند باید بازخواست شوند.
سید محمد بطحایی که برای دیدار با خانواده دانش آموزان متوفی در حادثه آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه زاهدان به این شهر سفر کرده است، گفت که با مسببان این حادثه برخورد قاطع خواهد شد.

سید محمد بطحایی که به دیدار خانواده مریم نکندی، یکی از دانش آموزان متوفی رفته بود، گفت: همه مسببان که حتی سهوا باعث بروز چنین حادثه‌ای شدند باید مورد بازخواست قرار بگیرند تا دیگر شاهد چنین اتفاقات ناگواری در آینده نباشیم.

سیدمحمد بطحایی ضمن عرض تسلیت به خانواده داغدار مریم نکندی اظهارداشت: این حوادث و اتفاقات بسیار سخت و سوزناک است و همه ما باید خودمان را در قلب آنها شریک بدانید.

وی ادامه داد: مریم فقط فرزند یک خانواده نیست و احساس همه ملت ایران این است که مریم فرزند همه خانواده های این جامعه است زیرا همه ما خود ما را در غم این خانواده شریف می‌دانیم.

بطحایی تصریح کرد: باید تمام مسئولانی که دخالت داشتند مورد مواخذه قرار بگیرند و ما باید دست به دست هم دهیم تا مشکلات برطرف شود.

وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: ما نباید در آینده نزدیک این موضوع و حادثه را فراموش کنیم و باید تمام سعی خود را داشته باشیم تا حداقل در بحث گرمایشی و وسایل مورد نیاز آن بتوانیم مدارس را تجهیز کنیم.

وی ابراز کرد: زمانی که این مسئله در هیئت دولت مطرح شد، رئیس‌جمهور و تمام وزیران نیز ابراز تاسف کردند و هیئت دولت به من پیام تسلیت ابلاغ کرده است تا به شما خانواده های داغدار برسانم.

بطحایی در پایان تاکید کرد: از خداوند می‌خواهم که دل پدر و مادر این عزیزان از دست رفته را تسکین دهد و آنها را در زیر سایه رحمت ائمه معصوم به آرامش برساند.

وزیر آموزش و پرورش در حضور خانواده یکی از دانش آموزان فوت شده؛تا دو سال آینده تمام وسایل گرمایشی غیر استاندارد استان سیستان و بلوچستان جمع‌آوری می‌شود

وزیر آموزش و پرورش که به منظور بررسی حادثه آتش سوزی دبستان اسوه و تسلیت به خانواده های دانش آموزان به زاهدان سفر کرده، اظهار کرد: تا دو سال آینده تمام وسایل گرمایشی غیر استاندارد استان سیستان و بلوچستان جمع‌آوری می‌شود.
سید محمد بطحایی ضمن تسلیت به خانواده داغدار مونا خسروپرست اظهار داشت: قطعا یکی از سخت‌ترین شرایط این است که در کنار پدر و مادر قرار بگیریم که نوگل خود را از دست داده باشند و این که در لفظ بگوییم خداوند به شما صبر بدهد بسیار ساده است اما در درک آن همه ما معذوریم و بسیار سخت است که بتوان این حادثه ناگوار را درک کرد.

وی ادامه داد: یکی از دلایلی که علاوه بر تیم اعزامی و نمایندگان فرستاده شده خودم شخصا به اینجا آمدم این است که ما آموزش‌های لازم را به همه مدیران در یک دوره ۲۰تا ۲۵ساعته داده ایم اما چه کار می‌توانیم بکنیم زمانی که همیشه قصور از طرف یک نفر به وجود می آید.

بطحایی ابراز کرد: ما پیگیر این مسئله هستیم که قصور از طرف چه کسی بوده است و بازدید چگونه انجام شده و همه اینها خودشان را نشان خواهد داد و مطمئن باشیم که مقصر این ماجرا تاوانش را خواهد داد.

وی تصریح کرد: تا جایی که در توانم باشد در صدد آن هستیم تا حداقل در استان محروم سیستان و بلوچستان ظرف دو سال آینده مدارس مان را به وسایل گرمایشی استاندارد تجهیز کنیم و بنده و شخص رئیس جمهور پیگیری هستیم تا مشکلات این استان را به طور کامل برطرف نماییم.

وزیر آموزش و پرورش در پایان تاکید کرد: امیدوارم که خداوند به شما صبر بدهد و این نوع گل آن عزیز از دست رفته را با حضرت رقیه خاتون محشور کند.

وزیر آموزش و پرورش در دیدار با خانواده یکتا میرشکار؛بیشتر حوادث به دلیل ضعف منابع و تجهیزات است

وزیر آموزش و پرورش در دیدار با خانواده یکتا میرشکار: متاسفانه امروز به دلیل ضعف منابع تجهیزات شاهد چنین اتفاقات ناگوار در آموزش و پرورش هستیم.
سید محمد بطحایی ضمن عرض تسلیت به خانواده داغدار یکتا میرشکار اظهار داشت: تحمل از دست دادن فرشته زیبا و طفل معصوم بسیار سخت است و این حادثه همه ما را داغدار کرد.

وی ادامه داد: امروز من با دو و هدف عرض تسلیت از طرف خودم و هیئت دولت و همچنین بررسی عوامل این حادثه و بازخواست مقصرین این امر به زاهدان سفر کرده ام.

بطحایی گفت: نباید بگذاریم که داغ این عزیزان فراموش شود و یادمان نرود که این نوگل آن چگونه پر کشیدند و رفتند

وی افزود: در تلاش هستیم که تا دو سال آینده در استان سیستان و بلوچستان از لحاظ ایمنی وسایل گرمایشی مطمئن شویم و یقین دارم که همه دستگاه ها به کمک آموزش و پرورش خواهند آمد.

وزیر آموزش و پرورش در پایان تصریح کرد: امیدوار هستند که خداوند به شما صبر دهد و یکتایی نازنین را با ائمه اطهار مشهور نماید.