دکتر واعظی در جمع خبرنگاران:

بودجه هنر باید در جای درست مصرف شود

به گزارش نویدتهران،رییس‌دفتر رییس‌جمهوری با بیان اینکه بحث بودجه فقط در حوزه تئاتر محدودیت ندارد بلکه بقیه دستگاه‌ها هم با محدودیت مواجه هستند و بودجه‌شان به طور کامل تخصیص نمی‌یابد گفت: با این حال یک نکته دیگر آن است که همین مقدار بودجه‌ای که صرف هنر می‌شود باید مهندسی شود تا در جای درست مصرف شود.

رییس‌دفتر رییس‌جمهوری در هشتمین روز جشنواره بین‌المللی تئاتر‌فجر به تماشای نمایش «آکواریوم» به کارگردانی سیامک احصایی در تالار «چارسو» نشست و پس از تماشای نمایش در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره بهبود وضعیت تئاتر‌شهر و محوطه اطراف این بنای هنری که در حال حاضر شرایط خوبی ندارد، گفت: در این دولت هماهنگی نزدیک‌تری با شهرداری وجود دارد و قطعا معاونت‌های فرهنگی شهرداری تهران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم باید ارتباط نزدیک‌تری داشته باشند تا حل اینگونه مسائل راحت‌تر شود.

بحث بودجه فقط در حوزه تئاتر محدودیت ندارد بلکه بقیه دستگاه‌ها هم با محدودیت مواجه هستند و بودجه‌شان به طور کامل تخصیص نمی‌یابد. با این حال یک نکته دیگر آن است که همین مقدار بودجه‌ای که صرف هنر می‌شود باید مهندسی شود تا در جای درست مصرف شود.

تلاش سازمان برنامه و بودجه این است که بودجه‌ها به نحوی تخصیص یابد که بیشترین استفاده را دستگاه‌ها داشته باشند و این مساله به برنامه‌ریزی ما هم مربوط می‌شود و اینکه مثلا قیمت نفت به همان میزانی که در لایحه بودجه تعیین شده، باشد.

با توجه به اینکه پروژه‌های بزرگ در اختیار داریم و بودجه هنر و تئاتر چندان زیاد نیست، امیدوارم در این حوزه بودجه‌ها به طور کامل تخصیص یابد.