شمخانی درکنگره سرداران و ۴۰۰۰ شهید منطقه ۱۷ تهران؛

به این یادواره آمده ام تا از شهدا نیرو و انرژی بگیرم

به گزارش نویدتهران،دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر اینکه دشمنان به ویژه امریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه شکست خورده اند، گفت: امریکا عملا از منطقه بیرون رانده شده است.

امیر دریابان شمخانی در حاشیه کنگره سرداران و ۴۰۰۰ شهید منطقه ۱۷ تهران با تاکید بر اینکه دشمنان به ویژه امریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه شکست خورده اند و امریکا عملا از منطقه بیرون رانده شده است گفت: پس از این شکست دشمنان به دنبال ایجاد بازاری وانفسا در ام القرای جهان اسلام یعنی ایران اسلامی هستند و مطمئنا این سیاست خصمانه نیز راهی جز شکست ندارد.
وی بازار وانفسایی را که امریکا و ایادی آن پس از شکست در منطقه به دنبال آن هستند بازار شایعه، دروغ، تهمت، اختلاف افکنی میان مسئولان مذاهب و اقوام با استفاده از فضای مجازی و برخی عناصر داخلی خواند و تاکید کرد: حفظ آرمان شهدا و دور ریختن اختلاف‌ها و رهروی از راه انقلاب این سیاست خبیثانه امریکا را نیز شکست خواهد داد.
وی گفت: اگر بخواهیم عملکرد رزمندگان و شهدای دفاع مقدس را با رزمندگان و شهدای مدافع حرم قیاس کنیم هر دو مسیری عاشقانه و بسیار سخت را برای سرافرازی اسلام انقلاب و ایران پیمودند.
امیر دریابان شمخانی افزود: در زمان دفاع مقدس جوانان این مرز و بوم با کمبود تجهیزات و تنها با اراده‌ای خدایی به پیکار با دشمنان رفتند و راه سرخ شهادت و آسمانی شدن را به نسل‌های بعدی آموختند که این کار بسیار سخت بود و امروز نیز مدافعان حرم با رهروی از آرمان‌های شهدا این مسیر خدایی را می‌پیمایند.
وی تاکید کرد:، اما باید بدانیم امروز که در کشور عزیز ما صدای انفجار و بمبی نمی‌آید رفتن به کارزار کاری بسیار سخت است و عقیده‌ای پولادین می‌خواهد.
امیر دریابان شمخانی گفت: آرامش امروز ما برگرفته از شجاعت همین شهداست و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آن‌ها آرامش عجیبی هم به مردم و هم به مسئولان برای ادامه راه می‌دهد و باید قدر آن را دانست.
دبیر شورای عالی امنیت ملی در پایان گفت: به این یادواره آمده ام تا از شهدا نیرو و انرژی بگیرم.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را به جلوه ای برای مایوس سازی دشمنان و افزایش امید و نشاط در مردم قدرشناس کشورمان تبدیل خواهیم کرد.علی شمخانی در کنگره سرداران و ۴۰۰۰ شهید منطقه ۱۷ تهران که در دارالشهدای این منطقه برگزار شد؛ در سخنانی با اشاره به نقش و جایگاه منحصربفرد شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در پیروزی ، تداوم و گسترش انقلاب اسلامی تصریح کرد: افتخار، عزت و امنیتی که این شهیدان عزیز برای مردم و کشور ما آفریدند در طول تاریخ این مرز وبوم بی نظیر بوده و انوار درخشان آن حیات بخش ملتهای تشنه آزادی و عدالت است.
وی نقش آفرینی شهیدان در خلق و گسترش فرهنگ ایثار و مقاومت را بی بدیل و تعیین کننده ذکر کرد و افزود: این نماد های مجسم رستگاری الگو های نمونه و قابل تکراری برای نسل امروز و فردا هستند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به وقایع و تحولات دهه اخیر در منطقه به ویژه پدیده زشت و زیانبار تروریسم داعشی – تکفیری گفت: حمایت ایران از کشورهای درگیر مبارزه با تروریسم که با شکل گیری نیروهای زبده و شهادت طلب در این کشورها همراه بود، جبهه تروریسم خشن راکه ابزار جدید نظام سلطه برای تامین امنیت رژیم صهیونیستی وفروپاشی محور مقاومت بود با شکست و هزیمت مواجه کرد.
وی، اساس این پیروزی ها را مدیون تدبیر و هوشمندی مقام معظم رهبری دانست که از ابتدای ایجاد فتنه در سوریه و سپس عراق ابعاد صحنه و صف آرایی دشمن را به خوبی و درستی تشخیص دادند و تهدید بسیار شکننده و ویرانگری را که هدف اصلی آن ضربه به امنیت داخلی ایران بود با تمهیدات راهبردی در ابعاد مختلف از کشور دور کردند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی در ادامه با اشاره به جنگ نرم دشمنان برای ایجاد انحراف در خصوص ضرورت تمرکز ایران بر مقابله با تهدیدفرامرزی تروریسم گفت: تولید انبوه مطالب دروغین و هدفمند علیه حضور مستشاری ایران در عراق و سوریه وانتشار ان از طریق فضای مجازی تلاش سازماندهی شده نظام سلطه برای ضربه زدن به اراده ملی برای مقابله همه جانبه با تهدید تروریسم است‌.
شمخانی بهره برداری فرصت طلبانه از مطالبات اقتصادی و اجتماعی مردم و تبدیل آن به اعتراضات سیاسی علیه نظام اسلامی را نمونه ای از اقدامات شکست خورده دشمنان عنوان کرد و افزود: هوشیاری و بصیرت مردم و حضور آگاهانه و پرشور آنها در صحنه به ویژه نمایش قدرت بی نظیر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال بار دیگر بیگانگان و ضدانقلاب را از سرمایه گذاری در داخل ایران ناامید کرد.
وی گفت: امروز به برکت خون پاک شهیدان و جایگاه مردمی نظام اسلامی هیچ بن بستی در کشور نداریم و به طور قطع با برنامه ریزی دقیق برای افزایش نقش مردم در فعالیتهای اقتصادی،فرهنگی و اجتماعی می توانیم چون گذشته ازمشکلات موجود عبور نماییم.
دبیر شورای عالی امنیت ملی چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را نقطه عطف شتاب گرفتن انقلاب بر مبنای دستاوردهای کم نظیر آن واصلاح نارساییها و موانع توسعه و پیشرفت در ابعاد مختلف عنوان کرد و افزود: با توکل به قدرت الهی و به پشتوانه مردم ضمن بسیج مجموعه ظرفیتهای کشور در راستای حل مسائل فوریت دار کشور بویژه ارتقاء سطح معیشت و توانمند سازی اقشار ضعیف جامعه ،چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را به جلوه ای برای مایوس سازی دشمنان و افزایش امید و نشاط در مردم قدرشناس کشورمان تبدیل خواهیم کرد.
دریابان شمخانی، اتهام زنی و دروغ پراکنی های اخیر مقامات کاخ سفید و تل آویو علیه ایران را که به دنبال سقوط هواپیمای جنگی اسراییل توسط سوریه صورت گرفت نشان از عمق کینه و در عین حال وحشت آنان از قدرت ضد اشغالگری ، ضد تروریستی و ظلم ستیزانه ایران اسلامی و دیگر عناصر قدرتمند جبهه مقاومت دانست و تاکید کرد ؛ فرماندهان شجاع و رزمندگان سلحشور جبهه مقاومت همانگونه که با صلابت به اشغالگری دولت خود خوانده ی داعش در عراق و سوریه پایان دادند با آزادی قدس شریف به اشغالگری رژیم جعلی صهیونیستی نیز پایان خواهند داد.
وی با اشاره به ناامنی فزاینده در امریکا وحمله مسلحانه به ۱۹ مدرسه طی ۴۵ روز گذشته و کشتار دانش اموزان اظهار داشت:بهتر است دولت آمریکا که از تامین امنیت شهروندان خود عاجز بوده ونمیتواند حداقل مطالبات مردم برای زندگی امن را فراهم کند به جای مداخله در امور داخلی کشورهای دیگر وحمایت از کشتار مردم در سوریه و یمن به تکالیف اصلی و ذاتی خود در ایجاد امنیت داخلی در آمریکا بپردازد.